MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Największa inwestycja gminy Książ Wielkopolski na ukończeniu. Podejrzeliśmy, jak wygląda sala widowiskowo-sportowa wewnątrz

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Największa inwestycja gminy Książ Wielkopolski na ukończeniu. Podejrzeliśmy, jak wygląda sala widowiskowo-sportowa wewnątrz
Największa inwestycja gminy Książ Wielkopolski na ukończeniu. Podejrzeliśmy, jak wygląda sala widowiskowo-sportowa wewnątrz Katarzyna Baksalary
Sala widowiskowo-sportowa w Książu Wielkopolskim to największa inwestycja w tej gminie od lat. Niewiele brakuje do ukończenia tej budowy. Trwają prace wykończeniowe, na budowie powoli pojawiają się również ci, którzy będą decydować o odbiorach. Podejrzeliśmy, jak ksiąska sala widowiskowo-sportowa prezentuje się od środka.

Budowa sali widowiskowo-sportowej w Książu Wielkopolskim nieco się przeciąga

Początek budowy największej ksiąskiej inwestycji ostatnich lat, czyli sali widowiskowo-sportowej, przypadło na burzliwy okres. Jak nie pandemia, to wybuch wojny za naszą wschodnią granicą. Wszystko to wywołało liczne utrudnienia, a to problemy z dostępem materiałów, a to odpływ pracowników budowlanych, a to szybujące w górę ceny.

Ostatecznie wszystkie te problemy samej budowy nie zatrzymało, jednak nieco opóźniło jej ukończenie. Przypominamy, że planowane było ono na październik/listopad ubiegłego roku. Jak jednak poinformował nas Teofil Marciniak, burmistrz Książa Wielkopolskiego, powoli wydać koniec całego przedsięwzięcia i wkrótce przyjdzie czas na wielkie otwarcie.

Każdy znajdzie coś dla siebie w ksiąskiej sali widowiskowo-sportowej

Wewnątrz oprócz boiska sportowego z widownią, znajdują się również miejsce na siłownię oraz kawiarenkę. Nie brakuje również szatni, w pełni wyposażonych łazienek, a także pomieszczeń administracyjnych. Cały obiekt jest monitorowany.

Ze słów burmistrza Marciniaka wynika również, że swoja przestrzeń znajdą również dzieci, które będą mogły spędzić czas w sali zabaw, podczas gdy rodzice będą korzystać np. z siłowni. Sala widowiskowo-sportowa ma być docelowo również miejscem ćwiczeń m.in. ksiąskich mażoretek, które do tej pory korzystały z przestrzeni ksiąskiego Centrum Kultury. Sekcji prowadzonych przez tę instytucję, które skorzystają na ukończeniu tej inwestycji, jest z pewnością więcej.

Przypominamy:

Budowa za pieniądze gminy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki

Obecnie koszty budowy oscylują na poziomie około 18 milionów złotych. Pięć milionów gminie Książ Wielkopolski udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej - program „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej EDYCJA 2019”. Pozostałe środki gmina musiała wygospodarować z własnych funduszy.

Zobacz też:

Nie wszyscy mieszkańcy gminy są zwolennikami tej inwestycji

Na koniec dodamy, że budowa sali widowiskowo-sportowej w Książu Wielkopolskim ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, którzy uważają, że zainwestowane w to przedsięwzięcie pieniądze można było wykorzystać w zupełnie inny sposób. Czas pokaże, czy sceptycy tej budowy po jej ukończeniu zmienią zdanie, czy też nie.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Dajcie znać w komentarzach lub przesyłając nam wiadomość przez nasz profil facebookowy, lub mailowo na adres [email protected].

Największa inwestycja gminy Książ Wielkopolski na ukończeniu. Podejrzeliśmy, jak wygląda sala widowiskowo-sportowa wewnątrz

Największa inwestycja gminy Książ Wielkopolski na ukończeniu...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto