MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nie będzie skweru im. Bohaterów Ukrainy w Śremie. Radni miejscy jednogłośnie za wycofaniem projektu uchwały

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Temat nadania skweru przy ul. Wyszyńskiego w Śremie wzbudził wiele emocji. Mieszkańcy zaprotestowali przeciwko nadaniu nazwy im. Obrońców Ukrainy. Podczas piątkowej sesji radni miejscy jednogłośnie przyjęli wniosek burmistrza, Adama Lewandowskiego o wycofanie projektu uchwały.

Emocje i kontrowersje wokół skweru przy ul. Wyszyńskiego w Śremie

Propozycja nadania uhonorowania obrońców Ukraina przez skwer ich imienia wywołała lawinę komentarzy. Mieszkańcy krytycznie odnieśli się do złożonej propozycji dla skweru przy ulicy Wyszyńskiego. W zaistniałej sytuacji burmistrz, Adam Lewandowski złożył w Biurze Rady Miejskiej wniosek "w sprawie nadania nazwy skwerowi zlokalizowanemu przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Śremie" z planu obrad sesji śremskiej rady miejskiej. Jak Burmistrz Śremu argumentował swoją decyzję podczas sesji rady miejskiej?

Po tym, co się stało podjąłem taką decyzję. Nie dlatego, że jak to jeden z tygodników napisał, że się wystraszyłem czegoś. Pokierowałem się rozsądkiem. Nie widzę możliwości, żeby w takiej sytuacji podejmować decyzję, kiedy emocje sięgnęły prawie zenitu. Warto wyciszyć te emocje i podjąć dalsze rozmowy społeczne w tym zakresie

- powiedział burmistrz, Adam Lewandowski.

Będą konsultacje z mieszkańcami ws. skweru przy ul. Wyszyńskiego?

Po zakończonej sesji zapytaliśmy burmistrza o całą sprawę. Włodarz naszego miasta nie wyklucza konsultacji z mieszkańcami w tej sprawie.

To tylko i wyłącznie rozsądek. Na pewno radni przegłosowali by dzisiaj nazwę tego skweru. Ale nie tędy droga. Najważniejsze jest dla mnie, żeby to odbyło się w poszanowaniu tych wszystkich obywateli Ukrainy, którzy mieszkają u nas. To jedno, a po drugie w poszanowaniu poglądów wszystkich ludzi

-dodał Adam Lewandowski.

Nie będzie skweru im. Bohaterów Ukrainy w Śremie. Radni miej...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto