Niepokonana Florentyna. Wygrali po raz 15!

Ryszard Binczak
Karol Dębski doskonale spisuje się w barwach Openu Pleszew
Karol Dębski doskonale spisuje się w barwach Openu Pleszew Ryszard Binczak
Koszykarze Openu Florentyny są w tym sezonie nie do zatrzymania. Wygrali już 15. ligowy mecz.

Zawodnicy Openu Florentyny Pleszew pokonali na wyjeździe Żurawia Gniewno 101:87. Ta piętnasta wygrana nie przyszła jednak podopiecznym Andrzeja Kowalczyka łatwo.

Gospodarze postawili się liderowi od pierwszych minut. Robili wszystko, co tylko było można, by wytrącić pleszewia-nom z ręki ich najgroźniejszą broń - szybkie kontry, po których zdobywają łatwe punkty. I rzeczywiście, w pierwszej kwarcie jeszcze im się to udawało, ale w kolejnej do głosu doszli już zawodnicy z Pleszewa. Nie do zatrzymania był duet Openu - rozgrywający Marcin Stokłosa, który rzucił 27 punktów i zanotował 10 asyst oraz center Wojciech Żurawski, autor 26 punktów i 6 zbiórek. To w dużej mierze ich zasługa, że po 20 minutach gracze Florentyny prowadzili już 58:41. Wydawało się, że mecz kontrolują koszykarze z Pleszewa. Ale po przerwie jeszcze raz do ataku rzucili się gospodarze, którzy wygrali trzecią kwartę 27:19 i po 30 minutach przegrywali 68:77. W Gniewnie rozstrzelał się także Jacek Sulowski, który zawitał do drużyny w styczniowym okienku transferowym. Pokazał, że drzemią w nim olbrzymie możliwości i jego zakontraktowanie było dobrym krokiem.

- To nie był łatwy mecz - mówi Andrzej Kowalczyk. - Ale teraz już do końca sezonu każdy będzie chciał urwać liderowi punkt. Na spotkania z nami rywale mobilizują się podwójnie.

Już jutro kibiców czekają wielkie emocje. Open Florentyna zmierzy się we własnej hali z AZS Politechniką Poznań. Derbowy pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie.