Niepokonani w delegacjach! Warta Śrem z kolejnym zwycięstwem na wyjeździe

Tomasz Barylski
zdjęcie ilustracyjne - Tomasz Barylski/archiwum PPG
Warta Śrem z kolejnym, wyjazdowym zwycięstwem. Podopieczni Łukasza Kubzdyla wywalczyli komplet punktów w wyjazdowym starciu z Piastem Poniec zwyciężając 3:1. Ozdobą meczu był gol strzelony przez Vlada Dybina.

Nowy bramkarz zadebiutował w barwach śremskiej Warty

W obecnej kampanii zespół ze Śremu jak na razie rewelacyjnie spisuje się na wyjazdach. Wygrana z Piastem Poniec to drugie wyjazdowe zwycięstwo w trzecim rozegranym meczu. Warto przypomnieć, że na inaugurację warciarze zremisowali 1:1 z Kanią Gostyń. Mecz z Piastem to także debiut nowego bramkarza, Roberta Kaczmarka. W poprzednim sezonie goalkeeper bronił dostępu do bramki czwartoligowej Iskry Szydłowo. Warto dodać, że w tym meczu warciarzy poprowadził z ławki trenerskiej Tomasz Gendera. Szkoleniowiec zespołu, Łukasz Kubzdyl nie mógł osobiście poprowadzić drużyny z powodu czerwonej kartki otrzymanej w meczu z Ostrovią.

Piękna bramka Dybina otworzyła wynik

Od początku przyjezdni starali się narzucić swój styl gry i przyniosło to efekt po trzynastu minutach. Kamil Szymandera zagrał piłkę na skrzydło do Vlada Dybina. Zawodnik zdecydował się zejść do środka i uderzyć z dystansu. Piłka nabrała takiej rotacji, że bramkarz gospodarzy był bez szans. To kolejna bramka “stadiony świata” w wykonaniu naszego zespołu. Kilka minut później prowadzenie podwyższył Bartosz Skrzypczak. Jednak chwila nie uwagi wystarczyła, żeby przyjezdni zdobyli kontaktową bramkę po strzale z dystansu.

Decydujący cios w doliczonym czasie gry

Po przerwie warciarze mieli kilka okazji, żeby zamknąć ten mecz. Ta sztuka udała się w doliczonym czasie gry, kiedy zwycięstwo przypieczętował Kamil Szymandera wykorzystując zagranie od Dybina.

Pierwsza połowa to nasza pełna kontrola. Mecz przebiegał pod nasze dyktando tak, jak sobie tego życzyliśmy. Zespół Piasta na dobrą sprawę nie miał nic z gry. Aż do czterdziestej pierwszej minucie kiedy strata w środku pola spowodowała, że jeden ze strzałów znalazł drogę do bramki. Gospodarze uwierzyli, że można nam zrobić jakąś krzywdę. Po przerwie w naszych szeregach wkradło się jakieś rozluźnienie. Miejscowi największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Jednak tego dnia byliśmy po prostu lepsi

- powiedział Łukasz Kubzdyl, trener Warty Śrem.