Niezła draka! W Poznaniu wygrał zespół Macieja Fujaka. Zawisza Dolsk z kompletem punktów w starciu z wiceliderem

Tomasz Barylski
zdjęcie ilustracyjne - Tomasz Barylski
Niespodzianka w Poznaniu! Skazywany na pożarcie beniaminek, Zawisza Dolsk wygrał z wiceliderem, Polonią Poznań 2:1. To trzecie zwycięstwo podopiecznych Macieja Fujaka w tym sezonie, a kolejna zdobycz punktowa może okazać się kluczowa w walce o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek.

Przyjezdni z Dolska rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia

Mecz Zawiszy z Polonią rozpoczął się od dobrych interwencji bramkarza Zawiszy, Macieja Dobruckiego. W dwunastej minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Tomasz Malicki był faulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Hubert Kubiak.

Po stracie gola rywale przydusili nas. Jednak mogliśmy prowadzić 2:0. Dominik Ostrowski główkował tuż obok słupka. W końcu rywale wyrównali i do przerwy 1:1. Mogliśmy strzelić w ostatniej akcji pierwszej połowy, ale zabrakło zamknięcia po podaniu Ernesta Makowskiego

- powiedział Maciej Fujak, trener dolskiego Zawiszy.

Zawodnicy z Dolska dali z siebie wszystko

Po zmianie stron goście mieli sporo szczęścia. Po jednym ze strzałów drużynę z Dolska uratował słupek. W odpowiedzi “setki” nie wykorzystał Tomasz Malicki wychodząc sam na sam.

Mówiłem mojemu zawodnikowi, że zaraz będzie miał kolejną. Tak też się stało. Trafił na 2:1. mieliśmy jeszcze sytuacje po kontrach, żeby zakończyć mecz. Raz uratowaliśmy sytuację wybijając piłkę z bramki, a z dobitką uporał się Dobrucki

- dodał szkoleniowiec Zawiszy.

Pokazaliśmy, że drugi zespół od końca wcale nie jest skazany na pożarcie. Stać nas na to, żeby powalczyć z każdym. Może poza Avią Kamionki, która jest totalnie poza zasięgiem. Chłopaki zostawili na boisku dużo zdrowia. Patrząc na ilość czystych sytuacji, które mieliśmy uważam, że wygraliśmy zasłużenie. Ze szczyptą szczęścia. Gratuluje całej drużynie

- podsumował Maciej Fujak.

Michał Mocek i jego drużyna na zwycięskim szlaku

Po wygranej w ubiegłym tygodniu w Bojanowie za ciosem poszedł zespół KSGB Manieczki. Zespół prowadzony przez Michała Mocka zanotował drugą wygraną z rzędu pokonując Piast Nowy Belęcin 3:1.

Zagraliśmy całkiem dobre spotkanie. Wiedzieliśmy, że będzie trudne ponieważ boisko było bardzo grząskie i ciężkie do gry w piłkę. Powiedziałem chłopakom, że interesuje mnie przede wszystkim gra na zero z tyłu. Mieliśmy nie bawić się, nie ryzykować na swojej połowie i tak też graliśmy. Początek trochę nerwowy w wykonaniu Arka Lewandowicza, ale z każdą kolejną minutą wyglądał on jak i Dawid Jakubiak coraz lepiej tworząc wspólnie z Substykiem zaporę nie do przejścia

- zdradził szkoleniowiec drużyny z Manieczek, Michał Mocek.

Po zmianie stron zespół z Manieczek dobił rywali

Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 1:0 po bramce Kacpra Poźniaka, który wykorzystał podanie od Mikołaja Bergera. Jak dodał nasz rozmówca po przerwie na boisku pojawiło się trochę chaosu. Miejscowi nie weszli najlepiej w drugą połowę, ale na szczęście rywale nie wykorzystali żadnej sytuacji. Za to kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Aleksander Kaptur, który podwyższył prowadzenie.

Trzecia bramkę zdobył Mikołaj Berger, który najprzytomniej zachował się w polu karnym dobijając strzał jednego z kolegów. Goście bramkę kontaktowa zdobyli w końcówce. Faulowany we własnym polu karnym był Jakubiak wszyscy byli pewni, że sędzia przerwie tę akcję. Gwizdek jednak milczał i goście strzelili kontaktową bramkę. Gratuluję chłopakom kolejnego domowego zwycięstwa. Przed nami arcyważne spotkanie z wiceliderem Obrą Kościan na wyjeździe