Nowy rozkład jazdy śremskiej komunikacji miejskiej. Od września połączenia z Zaniemyślem i Krzywiniem

DG
Nowe połączenia autobusowe dla mieszkańców Zaniemyśla i Krzywinia
Nowe połączenia autobusowe dla mieszkańców Zaniemyśla i Krzywinia arch.red
Z dniem 1 września gmina Śrem wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy śremskich autobusów i uruchamia dwa nowe połączenia. Wielu z pewnością ucieszy, że będą to połączenia bezpłatne.

Mieszkańcy Zaniemyśla od wielu lat marzą o poprawie komunikacji między swoją gminą a Śremem. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszły lokalne władze, które z dniem 1 września uruchomią długo wyczekiwane połączenie. Autobusy wyjadą na trasę Śrem – Zaniemyśl tylko w dni robocze. Kursy odbywać się będą w godzinach: 05:45, 09:35, 15:40, 18:15. Będzie to linia nr 17.

Podobna sytuacja dotyczy trasy Śrem – Krzywiń. Tutaj także od dłuższego czasu brakowało wygodnego i taniego połączenia. W tym przypadku zostanie uruchomiona nowa linia komunikacyjna – nr 16. Autobusy pojadą w dni robocze o godz. 04:15, 06:30, 14:25, 16:05.

To nie koniec zmian w rozkładzie. W Śremie także szykują się nowe rozwiązania. Autobus linii nr 1 (Śrem, ul. Piłsudskiego) dodatkowo pojedzie o godzinie 15.10. A ratunkiem dla zatłoczonych autobusów ma być dodatkowy kurs linii nr 12 (kier. Psarskie) - w dni robocze o godzinie 15.20.

Ponadto miasto planuje uruchomić nowy przystanek na żądanie – Chrząstowo III. Dotyczy to zarówno linii 3, jak i 4 (kier. Pysząca). A linia nr 14 (Śrem - Pysząca) wzbogaci się o dwa nowe przystanki: Wiosenna I (na żądanie) i Wiosenna II.

Ważna zmiana dotyczy także linii nr 2 (ul. Piłsudskiego - Jeziorany). Tutaj odnotujemy zmianę trasy przejazdu. Autobus, który do tej pory wracał tylko ulicą Kilińskiego, od teraz pojedzie także trasą: Aleja Solidarności, Sikorskiego, Kilińskiego, Grunwaldzka, Staszica, Gostyńska, Mickiewicza, Piłsudskiego, Farna.

Co ważne komunikacja w Śremie i okolicznych miejscowościach nadal jest bezpłatna. Wiąże się to jednak z modyfikacjami tras przejazdów. Pomaga to korygować nierentowne połączenia i tworzyć trasy tak, aby spełniały oczekiwania mieszkańców.

Więcej informacji o zmianach w trasach autobusów znajdziemy na stronie miasta. A gotowe bezpłatne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w formie papierowej dostępne będą między innymi w śremskim ratuszu już w drugiej połowie sierpnia.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie