Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostatnie konsultacje dotyczące CUS w Śremie. Warto wziąć udział i zgłosić swoje uwagi do śremskiego Centrum Usług Społecznych

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Centrum Usług Społecznych w Śremie, to instytucja, która formalnie od 1 stycznia 2024 roku zastąpiła Ośrodek Pomocy Społecznej. W poniedziałek, 15 stycznia rozpoczęły się ostatnie konsultacje dotyczące programu działalności śremskiego CUS na najbliższe dwa lata. Warto zapoznać się z programem i zgłosić swoje spostrzeżenia oraz uwagi do niego.

Centrum Usług Społecznych w Śremie staje się faktem

Jak już informowaliśmy, od początku tego roku dokonała się w Śremie pewna zmiana, a mianowicie Ośrodek Pomocy Społecznej formalnie przestał istnieć, a w jego miejscu pojawiło się Centrum Usług Społecznych, które przejmie zadania dawnego OPS, ale również rozszerzy swoją działalność, świadcząc rozmaite usługi dla wszystkich mieszkańców gminy Śrem.

Wachlarz proponowanych usług ma być bardzo szeroki i dotyczyć różnych stref życia mieszkańców oraz różnych grup społecznych. Znajdą się tam usługi skierowane dla rodzin, seniorów, osób z niepełnosprawnościami i wiele innych. Dopasowanie usług do potrzeb mieszkańców gminy Śrem mają zapewnić konsultacje społeczne. Jedne z ostatnich odbędą się od 15 do 22 stycznia i będą dotyczyły programu działalności śremskiego CUS na najbliższe dwa lata.

Weź udział w konsultacjach, zgłoś uwagi do programu działalności CUS w Śremie

Z programem będzie można zapoznać się na stronie internetowej gminy Śrem oraz w Biuletynie Informacji Publicznej śremskiego urzędu miejskiego. Program opublikowany będzie również na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej. Będzie się z nim można zapoznać także w siedzibie Centrum Usług Społecznych przy ul. Roweckiego 31, która znajduje się w dawnej siedzibie OPS.

Uwagi do programu, sugestie oraz propozycje zmian można będzie przekazywać w dwojaki sposób:

  • na papierze poprzez formularz udostępniony na wspomnianych już stronach internetowych, po wcześniejszym pobraniu i wydrukowaniu, który należy dostarczyć do siedziby CUS przy ul. Roweckiego 31,
  • drogą mailową przesyłając wypełniony formularz na adres [email protected]

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto