Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piękny jubileusz mieszkanki Chwałkowa Kościelnego. Pani Stanisława Weinert świętowała 100. urodziny

OPRAC.:
Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Urząd Miejski w Książu Wlkp.
Piękny jubileusz obchodziła na początku tygodnia mieszkanka gminy Książ Wielkopolski. W poniedziałek 5 września Stanisława Weinert z Chwałkowa Kościelnego świętowała swoje 100. urodziny.

Goście z ratusza i gratulacje od Premiera

W tym szczególnym dniu dostojną jubilatkę odwiedzili goście z ksiąskiego magistratu. Pani Stanisława otrzymała życzenia i gratulacje od burmistrza, Teofila Marciniaka i Zdzisławy Wilak, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Książu Wlkp. Życzenia złożył również sołtys Chwałkowa Kościelnego, Marek Józiak wraz z członkami rady sołeckiej: Andrzejem Robaszyńskim i Mirosławem Wojtkowiakiem. Oprócz tradycyjnego bukietu kwiatów i okolicznościowego upominku na ręce pani Stanisławy przekazano list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego.

Nie mogło zabraknąć uroczystego toastu i urodzinowego tortu. Pani Stanisława to osoba, która cieszy się dobrym zdrowiem i jest bardzo pogodna i uśmiechnięta. Ze wzruszeniem wspominała czasy swojej młodości. Doskonale pamięta wybuch II wojny światowej i jej zakończenie. Jaka jest jej recepta na długowieczność? Dostojna jubilatka wskazała wiarę i pogodę ducha.

Pani Stanisława to najstarsza mieszkanka gminy

Stanisława Weinert urodziła się 5 września 1922 r. w Chwałkowie Kościelnym. Była jedyną córką i najstarszą z czworga dzieci Wiktorii i Stanisława Pietrzaków. W 1946 roku wyszła za mąż za Waleriana Weinerta, miejscowego syna piekarza i właściciela sklepu. Przez lata razem z mężem pracowała i prowadziła piekarnię oraz małe gospodarstwo rolne. Wychowała czwórkę dzieci, w tym dwie córki i dwóch synów, doczekała się 5 wnuków, 5 prawnuków i 1 praprawnuka. Pozostaje obecnie najstarszą mieszkanką gminy Książ Wielkopolski.

Piękny jubileusz mieszkanki Chwałkowa Kościelnego. Pani Stan...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nakarm psiaka, zgarnij kwiatka: Rozmowa Adrianem Meyerem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto