Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsza Śremska Gala Sportu za nami. Wręczono odznaki honorowe oraz pierwsze statuetki "Dyskobola"

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Pierwsza Śremska Gala Sportu za nami. Wręczono odznaki honorowe oraz pierwsze statuetki "Dyskobola"
Pierwsza Śremska Gala Sportu za nami. Wręczono odznaki honorowe oraz pierwsze statuetki "Dyskobola" Katarzyna Baksalary
Pierwsza Śremska Gala Sportu odbyła się w piątek 11 czerwca w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego. Podczas sportowej gali wręczono odznaki honorowe „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” oraz pierwsze w historii statuetki "Dyskobola" "Za działalność na rzecz sportu w gminie Śrem".

Ludzie sportu ze Śremu wyróżnieni podczas uroczystej gali

Sobotnia Śremska Gala Sportu odbyła się po raz pierwszy i jak zapowiadają samorządowcy oraz członkowie Śremskiej Rady Sportu nie po raz ostatni. W sali Muzeum Śremskiego jednego wieczoru zasiedli razem piłkarze, bokserzy, szermierze, pływacy, lekkoatleci i wielu innych uprawiających w gminie Śrem sport amatorsko i bardziej profesjonalnie.

O tym, że Śrem, to miasto, gdzie sport jest mocno zakorzeniony, można było przekonać się, oglądając krótki film prezentujący lokalne kluby sportowe. Na co dzień trenuje w nich setki młodych i starszy śremian, którzy nie tylko dobrze się przy tym bawią, ale również osiągają świetne wyniki na arenach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Odznaczenia dla śremian od Marszałka Województwa Marszałkowskiego

Podczas pierwszej Śremskiej Gali Sportu Marek Gola, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, w uznaniu zasług w dziedzinie sportu pięciu osobom odznaki honorowe odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”, najwyższe honorowe wyróżnienie w naszym regionie. Otrzymali je Jagoda Śliwińska, Piotr Wesołek, Krzysztof Gapys, Stanisław Płociennik oraz Dominik Sworowski.

W rozmowie z nami wszyscy wyróżnieni podkreślali jedno, a mianowicie nie byłoby ich tutaj, gdyby nie klub, zawodnicy, gdyby nie trenerzy, działacze, przyjaciele i sympatycy klubów, które reprezentują. Odznaki otrzymane z rąk Marka Goli dla wszystkich wielka sprawa i jednocześnie zachęta do dalszej pracy i działania.

Jednym z pomysłów, już od samego początku, jakie miałem wchodząc do Śremskiej Rady Sportu, był ten dotyczący forsowania takiej gali dla sportu i sportowców. Cieszę się bardzo, że ta inicjatywa doszła do skutku

- powiedział Piotr Wesołek, a w rozmowie z nami już po zejściu ze sceny podkreślił, że ten sukces, jakim jest przyznana mu imiennie odznaka honorowa i wyróżnienia, jakie otrzymał, to sukces, który ma wielu ojców.

Ja tylko skupiam wysiłki wielu setek osób działających w klubie i na rzecz klubu oraz w jego otoczeniu w jednym miejscu i kieruje we właściwą stronę, ale gdyby nie oni, to tego sukcesu by nie było

- dodał nasz rozmówca i stwierdził, że dzięki zaangażowaniu tylu osób klub taekwondo olimpijskiego, który reprezentuje, jest klubem stabilnym i może co roku liczyć na sukcesy.

Podczas gali tak liczyłem sobie w głowie i wyszło mi, że angażuje się w działalność UKS Śrem już 16-17 lat. Przyjmując te dzisiejsze wyróżnienia, moje myśli pobiegły do założycieli klubu, na czele z panem Strzelcem, ale także Leszka Kozłowskiego, długoletniego prezesa, po którym przejąłem prowadzenie klubu. Przez te wszystkie lata tyle pokoleń już przeszło przez ten klub i jak tak wspominam, to jest w tym jakaś nostalgia

- powiedział nam z kolei Krzysztof Gapys dodając, że niezmiernie zaskakuje go, w pozytywnym znaczeniu tego słowa, że dawni zawodnicy, którzy już dawno z UKSem nie są związani, nadal pamiętają mecze, turnieje, te emocje, te wszystkie szczegóły.

To jest niesamowite i pokazuje, że nie ma nic lepszego od angażowania się w sport dziecięcy

- dodał prezes UKS Śrem.

Pierwsza Śremska Gala Sportu za nami. Wręczono odznaki honorowe oraz pierwsze statuetki
Pierwsza Śremska Gala Sportu za nami. Wręczono odznaki honorowe oraz pierwsze statuetki "Dyskobola"Katarzyna Baksalary

Zawsze mówię, że człowiek nie pracuje dla siebie i tak podchodzę do pracy z dziećmi. To wyróżnienie sprawia, że czuje się doceniona, a otrzymałam je dzięki moim podopiecznym

- powiedziała nam Jagoda Śliwińska. Przez ponad 20 lat pracy w śremskim "Wodniku" wychowała wiele pokoleń młodych pływaków. Trenerka jak sama podkreśla praca z dziećmi to wzajemna wymiana energii, która napędza do pracy młodych zawodników i trenera, a w trenowaniu w grupie nie zawsze chodzi tylko o sukcesy, ale również o zawiązywanie przyjaźni, wzajemne wspieranie się i dopingowanie do bycia lepszym i sięgania po podium.

Gmina Śrem wyróżniła ludzi sportu statuetką "Dyskobola"

Sobotnia Śremska Gala Sportu była również okazją do zaprezentowania i pierwszego wręczenia statuetki "Dyskobola", która ma być corocznie wręczana osobom, klubom, instytucjom, które wyróżniają się działalnością na rzecz sportu w gminie Śrem. Statuetki pierwszym wyróżnionym w historii wręczył gospodarz tego wydarzenia burmistrz Adam Lewandowski w towarzystwie Katarzyny Sarnowskiej, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Śremie.

Pierwszymi wyróżnionymi zostali Szkolny Związek Sportowy, ŚKS Warta, UKS Śrem, KS Rapid i KS Wodnik.

Wyróżniona okolicznościowymi adresami została również Śremska Rada Sportu, która jest inicjatorem Śremskiej Gali Sportu oraz doceniania pracy i sukcesów zawodników, trenerów i klubów z gminy Śrem.

Podczas pierwszej Śremskiej Gali Sportu dla zebranych w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego wystąpiły tancerki Jabłońska Dance Academy.

Zobacz też na srem.naszemiasto.pl:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto