Piłka nożna. Kłos Zaniemyśl kontynuuje dobrą passę w "okręgówce"

Jakub Cybichowski
Piłka nożna. Kłos Zaniemyśl kontynuuje dobrą passę w "okręgówce" Jakub Cybichowski
W 9. kolejce grupy III wielkopolskiej Red Box klasy okręgowej, niepokonani jak dotąd piłkarze Kłosa Zaniemyśl podejmowali przed własną publicznością drużynę Sucharów Suchy Las. Gospodarze przystępowali do tego meczu z pozycji lidera rozgrywek, a goście mieli apetyt na niespodziankę.

Wyrównana I połowa meczu Kłos Zaniemyśl - Suchary Suchy Las

Spotkanie w Zaniemyślu rozpoczęło się od odważnych prób z obu stron. Zarówno jedni, jak i drudzy chcieli wyjść na prowadzenie. Walka o piłkę toczyła się często w centralnej części boiska. Dzięki dobrej postawie linii defensywy Kłosa oraz Sucharów, zapędy ofensywne nie przyniosły powodzenia. Po stronie gospodarzy należy pochwalić Jakuba Wiśniewskiego za kąśliwe dośrodkowania, a w obozie rywali Abela Abomsę, który próbował odważnych ataków. Kibice zgromadzeni na stadionie liczyli na poprawę jakości gry w drugiej połowie.

Inny obraz gry w II połowie

Drugą część meczu lepiej zaczęli piłkarze z Suchego Lasu. Chwilę po wznowieniu gry, rewelacyjnym rajdem przez połowę boiska, popisał się Abel Abomsa i pokonał Kacpra Rybarczyka. Zawodnika gości próbował powstrzymać ofiarną interwencją obrońca Kłosa, Jan Frąckowiak, ale nie dał rady szybszemu rywalowi.

Piłkarze z Zaniemyśla chcieli czym prędzej doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka udała im się już w 66. minucie spotkania, za sprawą bramki strzelonej przez Jana Frąckowiaka. Trafienie kapitana Kłosa zmotywowało kolegów do przeprowadzania zmasowanych ataków. Zaledwie trzy minuty później, na listę strzelców wpisał się Szymon Grzelak, który wykorzystał świetne dośrodkowanie i zamieszanie w polu karnym.

Dominacja Kłosa Zaniemyśl

Zaniemyślanie chcieli pójść za ciosem, żeby zapewnić sobie bezpieczną przewagę. W 74. minucie, gospodarze prowadzili już 3:1, a na listę strzelców wpisał się Szymon Jaworski. Niefrasobliwa postawa defensywy i bramkarza Sucharów doprowadziła do kolejnej straconej bramki. Chwilę później, bo już w 78. minucie meczu, zwycięstwo Kłosa przypieczętował swoim golem rezerwowy, Paweł Przybyłek.

Gospodarze pozostają po tym spotkaniu liderem klasy okręgowej i są wciąż niepokonani. Kolejnym rywalem Kłosa będzie na wyjeździe Jarota II Witaszyce, a mecz zostanie rozegrany w niedzielę 24 października o godz. 19:00.

Kłos Zaniemyśl - Suchary Suchy Las 4:1 (0:0)
Bramki dla Kłosa: Frąckowiak 66', Grzelak 69', Jaworski 74', Przybyłek 78'