Piłka nożna: niepokonani od początku sezonu. Zawisza Dolsk nie daje szans Rywalowi-Ewmar Kurza Góra [zdjęcia]

Tomasz Barylski
Zawisza Dolsk nie zatrzymuje się! Podopieczni Macieja Fujaka wykonali kolejny krok na drodze do awansu. Tym razem na własnym boisku nie dali szans drużynie z Kurzej Góry.

Zawisza rozpoczęła od mocnego uderzenia

Kibice na stadionie w Dolsku nie zdążyli się dobrze rozsiąść, a już mogli cieszyć się z gola dla Zawiszy. Z rzutu karnego gola zdobył Hubert Kubiak. Kilkanaście minut później Remigiusz Szyszka fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie. Trzeci gol to trafienie Huberta Szyszki. Mimo niekorzystnego rezultatu przyjezdni nie składali broni. Jednak tego dnia zdołali strzelić jedynie honorowego gola z rzutu karnego. Po przerwie dzieła zniszczenia dopełnili ponownie Kubiak i Szyszka oraz Jarosław Erbert.

Mecz fajnie nam się ułożył. Już w pierwszej minucie rzut karny i szybko podwyższyliśmy prowadzenie. Przeciwnik mimo niekorzystnego wyniku nie składał broni. Próbował zmienić losy meczu i wrócić do gry. Byliśmy skuteczni z przodu i odnieśliśmy pewne zwycięstwo. To piętnasta wygrana w sezonie i kolejny krok do awansu. Zostało nam jeszcze dziesięć takich kroków. Każde kolejne zwycięstwo przybliża nas do celu. Musimy być czujni i nie możemy nikogo lekceważyć. W tej lidze nie ma łatwych meczów

- powiedział trener Zawiszy, Maciej Fujak.

Jak wypadły pozostałe drużyny z powiatu śremskiego?

Wielkie powody do radości mieli zawodnicy Amicus Mórka. Po serii ośmiu meczów bez zwycięstwa nastąpiło przełamanie. Zespół Wojciecha Onsorge wygrał na wyjeździe z rezerwami Piasta Poniec 2:1 po dwóch trafieniach Łukasza Bazanowskiego. Warto dodać, że ostatni raz zespół z Mórki wygrał ... pod koniec września ubiegłego roku. Wówczas Amicus pokonał u siebie rezerwy UKS Śrem 2:1. Zupełnie inne nastroje mieli zawodnicy czwartoligowej Kotwicy Kórnik. Podopieczni Tomasza Nawrota niespodziewanie przegrali u siebie z Victorią Września 0:2.