Piłka nożna. Podsumowanie piłkarskiego weekendu 23-24 października w powiecie śremskim i okolicy. Sprawdź, jak poszło twojemu klubowi

Jakub Cybichowski
10. kolejka Red Box V ligi: Zefka Kobyla Góra - Warta Śrem
10. kolejka Red Box V ligi: Zefka Kobyla Góra - Warta Śrem Anna Gołdyn/Nasze Strony Ostrzeszowskie
Podczas tego weekendu piłkarze niższych lig popisali się rewelacyjną formą strzelecką. W sobotnich i niedzielnych meczach padło łącznie aż 40 bramek. Największych emocji dostarczyło spotkanie Warty Śrem.

Zefka Kobyla Góra - Warta Śrem 2:3

Warciarze walczyli w Kobylej Górze o ligowe podium. Potknięcie Krobianki Krobia sprawiło, że zwycięstwo Warty Śrem oznaczałoby awans na trzecie miejsce. Podopieczni Huberta Sciaka przystąpili do niedzielnego spotkania bardzo zmotywowani, ale Zefka chciała sprawić niespodziankę. Warto zapoznać się z naszym podsumowaniem niedzielnej rywalizacji.

Skrót meczu (dzięki uprzejmości Ostrzeszowinfo.pl):

">

Jarota II Witaszyce - Kłos Zaniemyśl 2:5

Niepokonany jak dotąd Kłos Zaniemyśl zmierzył się na wyjeździe z rezerwami Jaroty. Mecz w Jarocinie rozpoczął się dobrze dla gości, którzy objęli prowadzenie już w 5. minucie. Rzut karny zamienił na bramkę Paweł Skopek. Obie drużyny walczyły zaciekle o każdy centymetr boiska. Po przerwie Kłos zaatakował zdecydowanie bramkę rywali, czego efektem były dwa gole w odstępie 11. minut. Zaniemyślanie mieli apetyt na jeszcze więcej. Wynik meczu ustalił Szymon Łobza w doliczonym czasie gry. Ostatecznie, to Kłos zwyciężył 5:2, odniósł dziewiąte zwycięstwo i jest wyraźnym liderem klasy okręgowej.

Bramki dla Kłosa: Skopek (k.) 5', Jaworski 42', Kosiński 51', Frąckowiak 62', Łobza 90+2'

Grad goli w niższych ligach

Niezwykle emocjonująco było również na boiskach klasy A. W Luboniu, gdzie Luboński KS podejmował przed własną publicznością KSGB Manieczki, padło aż osiem bramek. Mecz był bardzo zacięty i zakończył się remisem 4:4. Hat-tricka dla gości strzelił Mateusz Grabny. Ciekawie było też w Książu Wlkp., gdzie miejscowa Pogoń zagrała przeciwko Szturmowi Junikowo. Obie strony nie odpuszczały i również tutaj padł remis. Z wyniku 2:2 bardziej zadowoleni mogą być goście, którzy wywieźli cenny punkt z Książa. W ten weekend grał też niepokonany jak dotąd Zawisza Dolsk. Piłkarze podtrzymali dobrą passę i pokonali 2:1 LUKS Stare Bojanowo.