Piłka nożna. Podsumowanie piłkarskiego weekendu w powiecie śremskim i okolicy. Sprawdź, jak poszło twojej drużynie

Jakub Cybichowski
Sport Śrem. Piłkarski weekend obfitował w gole. Sprawdź, jak poszło twojej drużynie fot. ilustracyjne/Jakub Cybichowski
Weekend obfitował w spotkania piłkarskie, podczas których działo się wiele. Drużyny z powiatu śremskiego i okolicznych miejscowości dostarczyły kibicom nie lada emocji. W sobotnich oraz niedzielnych meczach padło aż 40 bramek.

Walka o podium w V lidze - Warta Śrem kontra Krobianka Krobia

Futbolowa sobota stała pod znakiem rywalizacji w Pudliszkach, która zapowiadała się arcyciekawie. Piłkarze Warty Śrem stanęli naprzeciwko Krobianki Krobia. Przed ósmą kolejką, gospodarze tracili do Warciarzy zaledwie trzy punkty. Zawodnicy Krobianki chcieli zatem za wszelką cenę odnieść zwycięstwo.

W sobotnie popołudnie dyspozycja piłkarzy z Krobi była bardzo dobra, dzięki czemu mogli zrealizować postawiony przed sobą cel. Gospodarze zwyciężyli przekonywująco 4:1. Po dwie bramki strzelili Mateusz Górkowski oraz Miłosz Urbański, a honorowe trafienie dla gości zaliczył Piotr Janicki. Krobianka, wygrywając ten mecz, wyprzedziła Wartę i awansowała na trzecie miejsce w tabeli V ligi. Śremianie zajmują obecnie czwartą lokatę.

Grad goli w Kleszczewie. Kłos Zaniemyśl gromił Clescevia Kleszczewo

Kolejna ciekawa rywalizacja odbyła się w niedzielę. Piłkarze Kłosa Zaniemyśl zmierzyli się na wyjeździe z Clescevią Kleszczewo. Początek meczu stał pod znakiem odważnych prób ofensywnych piłkarzy gości. Ataki Kłosa przyniosły pożądany skutek już w piątej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Damian Słabikowski.

Kilka minut później, za sprawą Szymona Grzelaka, padła druga bramka dla przyjezdnych. Kłos nie zamierzał spocząć na laurach i nieustannie walczył o podwyższenie wyniku. Do przerwy goście prowadzili już 5:0.

Druga połowa przebiegała również po myśli zawodników z Zaniemyśla, którzy dołożyli do stanu meczu sprzed przerwy jeszcze trzy bramki i ostatecznie wygrali potyczką z Kleszczewem 8:0. Dzięki temu zwycięstwu, piłkarze Kłosa są obecnie liderem klasy okręgowej.