Piłka nożna Śrem. Derby UKS Śrem - Kłos Zaniemyśl bez rozstrzygnięcia. Zawisza Dolsk z historycznym awansem!

Tomasz Barylski
Piłka nożna Śrem. Piłkarski weekend w naszym regionie to derbowe starcie w Śremie. Mecz miejscowego UKS z liderem z Zaniemyśla zakończył się remisem 1:1. Po efektownej wygranej 5:1 w Kąkolewie zespół dolskiego Zawiszy świętował historyczny awans do Klasy Okręgowej.

Piłka nożna Śrem. Derby w okręgówce bez rozstrzygnięcia

Niedzielne derby w Śremie zapowiadały się niezwykle emocjonująco. Zespół Piotra Tomaszczaka przed meczem z Kłosem Zaniemyśl zanotował fantastyczną serię czterech zwycięstw z rzędu. Trzeba podkreślić bardzo efektownych: 8:1 z Lechitą Kłecko, 7:2 z Clescevią, 8:1 z Sucharami Suchy Las i 6:1 z rezerwami Jaroty. 29 zdobytych bramek w tych spotkaniach robi wrażenie. Z kolei drużyna z Zaniemyśla to lider ligowej tabeli, który nie przegrał od 12 kolejek.

Jako pierwsi prowadzenie objęli przyjezdni. Po stałym fragmencie gry w zamieszaniu w polu karnym najbardziej przytomnie zachował się Szymon Grzelak. Zawodnik Kłosa strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Stracony gol nie podciął skrzydeł gospodarzom. W sześćdziesiątej szóstej minucie po oskrzydlającej akcji i wrzutce w pole karne Bartosz Kabaj po uderzeniu głową pokonał Igora Niklasiewicza.

Piłka nożna Śrem. Trenerzy po meczu derbowym

Po meczu trener gospodarzy podzielił się swoimi spostrzeżeniami.

Spodziewałem się, że rywale cofną się i będą grali w niskim pressingu. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Pokazali charakter. Straciliśmy gola po błędzie, który nie powinien się zdarzyć. Nasz zawodnik nie trafił w piłkę, ta spadła na głowę rywalowi i przegrywaliśmy. Szkoda naszych niewykorzystanych sytuacji. Rywale mieli najlepszą okazję w końcówce meczu. Po błędzie Cypriana rywal trafił w słupek. Z przebiegu gry byliśmy lepszym zespołem jeśli chodzi o umiejętności techniczne i taktyczne. Jednak punkt jest zawsze punktem. Kłos walczy o awans, a my mamy swoją pracę do zrobienia

- powiedział Piotr Tomaszczak, trener UKS Śrem.

Z kolei szkoleniowiec Kłosa podkreślał, że spodziewał się trudnego meczu.

Wiedzieliśmy w jakiej są formie. Był to bardzo wyrównany mecz na całkiem niezłym poziomie. Mieliśmy swój plan, który zrealizowaliśmy z małym zastrzeżeniem. Zakładałem, że kluczem będzie nie stracenie bramki. Jednak nie ustrzegliśmy się błędu przy stałym fragmencie po którym padł gol dla UKS. Mieliśmy piłkę meczową w końcówce. Szkoda naszego młodzieżowca, Adama. Z 8 metrów trafił w słupek. To nie była setka, tylko dwusetka. Jednak nikt nie ma do niego pretensji. Razem wygrywamy, razem przegrywamy. Po meczu wszyscy go pocieszaliśmy. Skończył się dla nas margines błędu. Teraz musimy wygrać te dwa ostatnie mecze

- zaznaczył trener Kłosa, Patryk Halaburda.

Nasz rozmówca bardzo chwalił drużynę przeciwną.

Jesienią też zremisowaliśmy z UKS. Jestem zdziwiony, że ten zespół zajmuje szóste miejsce w tabeli. To zdecydowanie najlepszy przeciwnik z jakim graliśmy. Jestem pełen uznania dla moich zawodników. Po meczu niektórzy słaniali się na nogach. Dali z siebie wszystko. Bierzemy ten remis i jestem pewny, że z takim zaangażowaniem i podejściem mentalnym wygramy te dwa ostatnie mecze

- podsumował Patryk Halaburda.

Piłka nożna Śrem. Pierwszy punkt warciarzy pod wodzą nowego trenera

Pierwszy punkt pod wodzą nowego trenera wywalczyła Warta Śrem. Podopieczni Łukasza Kubzdyla zremisowali z sąsiadem z ligowej tabeli, Białym Orłem Koźmin Wlkp. 1:1.

Pierwszą bramkę straciliśmy po zamieszaniu. Krótko po przerwie na uzupełnienie wody rywale strzelili na 0:1. W drugiej połowie byliśmy niejako lepsi z gry. Stworzyliśmy sobie więcej sytuacji. Jedna z nich zakończyła się bramką Piotra Janickiego w końcówce meczu. Z przebiegu tego spotkania ten remis jest sprawiedliwym wynikiem

- powiedział prezes śremskiej Warty, Dominik Sworowski.

Na dwie kolejki przed końcem śremski zespół zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem czterdziestu jeden punktów. Dwa oczka mniej ma zespół Piasta Kobylin.

Piłka nożna Śrem. Wielka radość w Dolsku, historyczny awans!

Święto w Dolsku. Zawisza po wysokiej wygranej w Kąkolewie przypieczętował historyczny awans do Klasy Okręgowej.

Po porażce z Sarnowianką zależało nam, aby w Kąkolewie postawić “kropkę nad i” pieczętując awans. Cel został zrealizowany i cieszymy się z historycznego sukcesu. Brawa należą się dla całego zespołu jak również kierownictwa klubu z prezesem Adrianem Gościniakiem na czele. Co do samego meczu wygraliśmy pewnie i zasłużenie. W pierwszej połowie do siatki trafili Amadeusz Idkowiak i Tomasz Czaplicki, który pierwszy raz otrzymał szansę gry w wyjściowej jedenastce. Mogło być wyżej, bo zmarnowaliśmy trzy “setki”. Po przerwie za niewykorzystane okazje zrehabilitował się Tomek Malicki, który dwukrotnie pokonał bramkarza. Przełamał się też Hubert Szyszka. Przed nami dwa ostatnie mecze, w których chcemy zapewnić sobie mistrzostwo A Klasy

- podsumował trener Zawiszy, Maciej Fujak.