Piłka nożna: śremska Warta zatopiła Stal. Dwa gole Bartosza Skrzypczaka zapewniły gospodarzom zwycięstwo [zdjęcia]

Tomasz Barylski
Mimo problemów kadrowych spowodowanych kontuzjami Warta Śrem pokazała ile jest ... warta. Podopieczni Huberta Sciaka zmazali plamę po ostatniej porażce i rozprawili się ze Stalą Pleszew wygrywając 3:1.

Warta Śrem ruszyła od początku

Od samego początku meczu warciarze ruszyli na rywali. Udało się to udokumentować dwudziestej pierwszej minucie. Patryk Muras strzałem po ziemi sprzed pola karnego pokonał kompletnie zaskoczonego bramkarza Stali. Kilkanaście minut później popis gry dał Bartosz Skrzypczak. Zawodnik potrzebował zaledwie dwie minuty, żeby dwukrotnie celnymi strzałami głową pokonać goalkeepera gości. Warto dodać, że to pierwsze trzy bramki strzelone w jednym przez nasz zespół od 24 października ubiegłego roku. Wówczas śremianie pokonali na wyjeździe Zefkę Kobyla Góra 3:2. Po przerwie goście zdołali strzelić honorową bramkę.

Trener śremskiej Warty ... na boisku

W związku z problemami kadrowymi warciarzy w protokole meczowym znalazł się ... trener zespołu, Hubert Sciak. Pojawił się na murawie w drugiej połowie i wywalczył rzut karny, którego ostatecznie nie wykorzystał Piotr Janicki. Chwilę później gospodarzy od straty drugiej bramki uratowała poprzeczka. Warto dodać, że dla trenera Sciaka był to 339 mecz w barwach Warty Śrem. Zrównał się tym samym z dotychczasowym rekordzistą klubu, Markiem Szymanderą.

Cieszy nas zwycięstwo z charakteru. Dzisiaj oprócz Janickiego nie mieliśmy żadnego nominalnego obrońcy. Mamy same kontuzje, więc fatum ciąży na nas dalej. Także cieszy tylko, że chłopacy wyciągnęli z wątroby

- mówił na gorąco po meczu Hubert Sciak.

Trener Warty, Hubert Sciak pojawił się na boisku w drugiej połowie. Tomasz Barylski

Zapytany o swoje wejście na boisko powiedział, że jest daleko od formy.

Nie, formy nie ma niestety. Nie trenuje, nie jestem w ruchu. Wszedłem tylko dla swojej satysfakcji, żeby pomóc chłopakom

- dodał szkoleniowiec warciarzy.

Za tydzień nasz zespół czeka arcytrudny mecz. Do Śremu zawita trzecia siła ligowej stawki, Krobianka Krobia.

Warta Śrem - Stal Pleszew 3:1 (3:0)