Piłka nożna. V liga: Ważne zwycięstwo Warty w Lesznie

Jakub Cybichowski
Piłka nożna. V liga: Ważne zwycięstwo Warty w Lesznie PKS Racot
W 12. kolejce grupy III wielkopolskiej Red Box V ligi, Polonia 1912 Leszno podejmowała przed własną publicznością Wartę Śrem. Przed tym meczem obie drużyny dzieliło zaledwie pięć punktów, co gwarantowało ogromne emocje.

Ciekawy mecz na szczycie V ligi

Warciarze przystępowali do niedzielnego spotkania z dorobkiem 23. punktów i mieli apetyt na pokonanie wyżej sklasyfikowanych rywali. Polonia 1912 Leszno zajmowała przed tą kolejką drugie miejsce, zdobywając jak dotąd 28 "oczek". Początek meczu należał do wyrównanych i obie strony dążyły do prowadzenia. W 5. minucie groźną okazję stworzyła sobie Warta, ale po ładnym zagraniu piętką od Bartosza Skrzypczaka, Krzysztof Chwaliszewski został wytrącony z równowagi przez obrońcę Polonii. Nie było jednak podstaw do podyktowania rzutu karnego.

Kolejna dogodna okazja miała miejsce w 26. minucie meczu, kiedy to Kamil Szymandera z Warty ominął bramkarza, ale obrońca Tomasz Wiśniewski uratował gospodarzy. Leszczynianie próbowali również stworzyć zagrożenie i nie byli w stanie przejść dobrze dysponowanej defensywy. W 43. minucie spotkania Chwaliszewski zagrał prostopadle do Patryka Słomczyńskiego, a ten uderzył fenomenalnie pod poprzeczkę, zapewniając tym samym prowadzenie Warcie. Po pierwszej części gry było zatem 1:0 na korzyść gości.

Ważne zwycięstwo Warciarzy

Początek drugiej połowy spotkania przebiegał pod dyktando Warciarzy. Podopieczni Huberta Sciaka prowadzili grę, lecz w 58. minucie Polonia stworzyła bardzo groźną sytuację pod bramką strzeżoną przez Dominika Sobela. Piłka trafiła pod nogi Michała Płocharczyka, który uderzył zza pola karnego minimalnie nad poprzeczką. Poloniści doszli do głosu oraz zaatakowali odważniej, ale to goście podwyższyli prowadzenie.

W 64. minucie przytomnie zachował się strzelec pierwszej bramki, Słomczyński, wykładając piłkę Skrzypczakowi i ten zdobył gola na 2:0. Warto przy tym zaznaczyć, że było to 60. trafienie napastnika dla śremskiej Warty. Dalsza faza spotkania stała pod znakiem ataków z obu stron. Wynik pozostał już niezmieniony i Warciarze odnieśli ważne zwycięstwo. W najbliższą niedzielę, Warta zagra przeciwko Białemu Orłowi Koźmin Wlkp.

Polonia 1912 Leszno - Warta Śrem 0:2 (0:1)
Bramki: Słomczyński 43', Skrzypczak 64'