Piłka nożna w Powiecie śremskim: Skuteczna pogoń UKS Śrem. Grad bramek w meczu Zawiszy Dolsk

Tomasz Barylski
Oprócz rywalizacji Warty Śrem z Kłosem Zaniemyśl w miniony weekend swoje mecze sparingowe rozegrały pozostałe drużyny z naszego powiatu.

Skuteczna pogoń UKS Śrem
O zwycięstwie Warty Śrem z Kłosem Zaniemyśl pisaliśmy tutaj. Swoje sparingi wygrały również KSGB Manieczki i UKS Śrem. Zespół z Manieczek Natomiast śremianie pokonali 6:2 dziesiątą drużynę Klasy Okręgowej gr. V, Promień Krzywiń. Podopieczni Piotra Tomaszczaka musieli gonić wynik. Przegrywali po pierwszej połowie 0:2. W drugiej połowie nie dali szans ekipie z Krzywinia.

Najbardziej martwi mnie frekwencja w drużynie. Z powodu kontuzji i chorób wypadło nam kilku kluczowych zawodników. Mam jednak nadzieję, że teraz będzie lepiej i będą wracać do treningów. Do przerwy przegrywaliśmy różnicą dwóch bramek. Musieliśmy odrabiać straty. Po zmianie stron zdominowaliśmy rywali. Nasza gra wróciła na właściwy tor

- powiedział Piotr Tomaszczak, trener UKS Śrem.

Grad bramek w meczu Zawiszy Dolsk

Aż piętnaście bramek padło w starciu Zawiszy Dolsk ze Szturmem Junikowo. Mecz skończył się wynikiem 4:11 dla ekipy z Junikowa która znacząco wzmocniła swój skład i będzie pewniakiem do wywalczenia awansu.

Szturm Junikowo był od nas lepszy. W swoich szeregach miał mają zawodników z doświadczeniem w wyższych ligach m.in. w Ruchu Chorzów czy Nielbie Wągrowiec. Byli zdecydowanie lepsi i pewnie awansują do ligi okręgowej. Dla nas był to dobry sprawdzian z mocnym rywalem. Pracujemy dalej. Był to nasz trzeci mecz sparingowy Wcześniej wygraliśmy 3:0 z Tęczą Osa Osieczna i przegraliśmy z MTS Pawłowice 1:5. Za tydzień zmierzymy się z kolejnym zespołem z okręgówki, Sokołem Chwałkowo. 12 marca zagramy z rywalem zza miedzy, Pogonią Książ Wielkopolski, a 19 marca z KSGB Manieczki. Pierwszy mecz o ligowe punkty zagramy 26 marca u siebie z rezerwami PKS Racot

- powiedział trener Zawiszy Dolsk, Maciej Fujak.

Wyższość rywali musieli uznać zawodnicy Amicus Mórka. Mecz z Jadwiżańskim KS zakończcył się wynikiem 1:6. Jedynego gola dla drużyny z Mórki strzelił Damian Chybki. Z kolei w meczu Pogoni Książ Wlkp. z Wisłą Borek był remis 1:1.

Wyniki sparingów:
Warta Śrem - Kłos Zaniemyśl 4:1
Bramki:
Bartosz Skrzypczak 30, 50, Patryk Kryszak 37, Aleksander Jurga 78 - Zawodnik Testowany II 63 karny.

UKS Śrem - Promień Krzywiń 5:2
Bramki:
Szymon Maliński 2, Jakub Rasiak, Konrad Kistowski, Szymon Kędziora - Andrzej Nowak, Adrian Gościniak.

Pogoń Książ Wlkp. - Wisła Borek Wlkp. 1:1