Piłka nożna. Warta Śrem wywozi trzy punkty z Rawicza!

Jakub Cybichowski
Transmisja meczu na żywo. Rawia Rawicz - Warta Śrem
Transmisja meczu na żywo. Rawia Rawicz - Warta Śrem ŚKS Warta Śrem/transmisja na żywo
W 9. kolejce grupy III wielkopolskiej Red Box V ligi, Warta Śrem pojechała do Rawicza, gdzie zmierzyła się z piłkarzami miejscowej Rawii. Obie drużyny chciały za wszelką cenę odnieść zwycięstwo i walczyły o pełną pulę punktów.

Pierwsza połowa dla Warty Śrem

Na początku spotkania zarówno piłkarze Warty Śrem, jak i Rawii Rawicz próbowali swoich sił ofensywnych. Lepiej w ten mecz weszli jednak goście ze Śremu, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie. Prawym skrzydłem pomknął Krzysztof Chwaliszewski i zacentrował świetnie piłkę, a niefrasobliwość defensywy Rawii wykorzystał Patryk Kryszak. Zawodnik Warty opanował futbolówkę, doskonale odnalazł się w polu karnym i uderzeniem z 11. metrów nie pozostawił szans bramkarzowi.

W dalszej części pierwszej połowy, piłkarze obu drużyn mieli swoje szanse, ale wynik pozostał niezmieniony. Warta prowadziła do przerwy 1:0 i miała apetyt na więcej.

Emocjonująca dalsza faza meczu

W drugiej połowie spotkania, zawodnicy gospodarzy chcieli za wszelką cenę wyrównać. Plany Rawii zostały szybko zweryfikowane przez piłkarzy Warty, którzy już w 50. minucie prowadzili 2:0. Autorem drugiego trafienia był Bartosz Skrzypczak. Idealne dośrodkowanie Kamila Szymandery trafiło wprost na jego nogę i wślizgiem umieścił piłkę w siatce. Całą akcję zainicjował autor pierwszej bramki, Patryk Kryszak, wypatrując umiejętnie Szymanderę.

Rawia miała swoje momenty, atakowała nieraz groźnie bramkę strzeżoną przez Dominika Sobela, ale defensywa gości była górą. Bramkarz Warty również stanął na wysokości zadania, zachowując niezwykle ważną czujność. Ostatnie zdanie należało do Warciarzy i w doliczonym czasie gry młodzieżowiec, Marcin Popiół (rocznik 2004), przypieczętował zwycięstwo. Rezerwowy piłkarz zanotował prawdziwe wejście smoka. Na boisko wszedł w 88. minucie, a zaledwie kilka minut później trafił do siatki.

Po golu na 3:0, arbiter sięgnął po gwizdek i zakończył spotkanie. Warta zajmuje obecnie czwarte miejsce w V lidze z dorobkiem 19. punktów. Liderem jest niepokonana Victoria Skarszew, która wygrała wszystkie dziewięć meczów.

Rawia Rawicz - Warta Śrem 0:3 (0:1)
Bramki: Kryszak 12', Skrzypczak 50', Popiół 90+6'