Policja Śrem. Wybuch bankomatu przy ul. Chłapowskiego w Śremie

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Wybuch bankomatu przy ul. Chłapowskiego w Śremie
Wybuch bankomatu przy ul. Chłapowskiego w Śremie Bartosz Klimczuk
Policja Śrem. W nocy z czwartku na piątek, około godziny 01.30 na dużej części Jezioran było słuchać potężny huk. Jak się okazało, powodem był wybuch bankomatu w bloku przy ulicy Chłapowskiego 31. Sprawą zajmuje się śremska policja oraz Prokuratura Rejonowa w Śremie.

Policja Śrem. Wybuch bankomatu przy ul. Chłapowskiego w Śremie

W ostatnich miesiącach wielokrotnie można było przeczytać o bandytach wysadzających i okradających bankomaty w wielu małych miejscowościach w Wielkopolsce. Śremu ta plaga jak do tej pory nie dotknęła. Wszystko wskazuje jednak na to, że to koniec dobrej passy. W nocy z czwartku na piątek ktoś próbował okraść jeden ze śremskich.

Do wybuchu bankomatu doszło w bloku przy ulicy Chłapowskiego 31. Bankomat znajdował się tuż obok banku PKO, do którego zresztą należał. W powietrze wyleciała maszyna znajdująca się w przygotowanym dla niej pomieszczeniu.

Eksplozja doszczętnie zniszczyła bankomat, uszkodziła także sufit wnętrza banku i część znajdujących się w nim sprzętów. Ucierpiała również znajdująca się obok drogeria. W wyniku wybuchu wybitych i uszkodzonych została spora część szyb w tym sklepie.

Policja Śrem bada sprawę wybuchu bankomatu

Krótko po wybuchu na miejsce zdarzenia dotarli funkcjonariusze śremskiej policji, którzy wyjaśniają, czy doszło do wysadzenia bankomatu i czy ewentualnym złodziejom udało się coś ukraść.

Świadkowie w rozmowie z "Tygodnikiem Śremskim" przyznają, że chwilę po eksplozji z parkingu znajdującego się przed blokiem z piskiem opon odjechał ciemny samochód.

Z wiadomości przekazanych przez policję wynika jednoznacznie, że na ul.Chłapowskiego doszło do próby włamania i okradzenia bankomatu. Wszystko wskazuje jednak na to, że próba okazała się jednak nieskuteczna, a bandyci odjechali z pustymi rękoma.

Bankomat został bardzo poważnie uszkodzony, włamywacze użyli mieszaniny gazów. Pieniądze nie zostały skradzione. Sprawcy, których szukamy, nie pokonali zabezpieczenia technicznego i uciekli - informuje Ewa Kasińska, rzecznik prasowa śremskiej komendy policji i dodaje, że policjanci traktują to zdarzenie jako próbę włamania.

Przekazując informacje na temat próby otwarcia bankomatu przez nieznanych sprawców, Ewa Kasińska dodała również, że w oględzinach miejsca zdarzenia udział wzięli również eksperci z Poznania i nadal trwają dalsze, intensywne czynności w tej sprawie.

Próbą włamania się i okradzenia bankomatu przy ul. Chłapowskiego zajmuje się również Prokuratura Rejonowa w Śremie. Na tę chwilę jednak prokurator Renata Mikołajczak nie skomentowała trwających czynności w tej sprawie.

Wybuch bankomatu przy ul. Chłapowskiego w Śremie

Policja Śrem. Wybuch bankomatu przy ul. Chłapowskiego w Śremie

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Materiał oryginalny: Policja Śrem. Wybuch bankomatu przy ul. Chłapowskiego w Śremie - Śrem Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie