MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Śremie w roku szkolnym 2024/2025. Adresy i kontakt do placówek

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Adresy przedszkoli w Śremie. Gdzie zapisać dziecko?
Adresy przedszkoli w Śremie. Gdzie zapisać dziecko? CaiaimageRobert Daly
Należy zadbać o rozwój naszej pociechy już od najmłodszych lat. Aby to zrobić możesz zapisać je do jednego z przedszkoli w Śremie. Przejrzyj dane adresowe placówek dostępnych w tym artykule. Uzyskaj także informacje na temat tego, kiedy rozpoczynają się rekrutacje i jakimi kryteriami kierują się komisje oraz jak ważne jest, by Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Ile lat powinno mieć Twoje dziecko, aby pójść do przedszkola?

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się, aby miało ukończone 2,5 roku, decyzję w tej sprawie może podjąć sama placówka.

Kiedy przeprowadzane są procesy rekrutacyjne do przedszkoli w Śremie?

Procesy rekrutacyjne do przedszkoli prowadzone są zwykle w początkowych miesiącach roku, w lutym i marcu. Zależy to od konkretnej placówki. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różne procesy rekrutacyjne. W pierwszym wariancie są one ustalane odgórnie i znajdują się w ustawie, zaś te drugie ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą być odmienne.

Zasady rekrutacji - jak wyglądają i gdzie je znaleźć?

Placówki niepubliczne w Śremie funkcjonują na podstawie przepisów, które określone są w statucie i bazując na nich przeprowadzają rekrutację. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność zgłoszeń. Do tego pierwszeństwo mają zazwyczaj maluchy, które uczęszczały do wybranego przedszkola już wcześniej. Mogą być też brane pod uwagę okoliczności takie, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdziesz na stronie internetowej albo w sekretariacie.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe bądź w formie tradycyjnej, a więc samodzielne przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Śremie uzyskasz na ich stronach oraz na stronach urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Śremie?

Edukacja przedszkolna pozostaje niezwykle istotna w sferze rozwoju malucha. Za główny cel obiera sobie przygotowanie go do nauki w szkole. Do tego, dziecko uczęszczając do przedszkola poznaje tajniki funkcjonowania w grupie. Następuje u niego rozwój w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z innymi dziećmi i dorosłymi, komunikować swoje potrzeby i wyrażać emocje.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności z obszaru motoryki. Dzieci uczą się, jak bez pomocy dorosłych myć zęby, jeść, ubierać się, grać w piłkę, rysować. Zabawa w większym gronie przyczynia się do przyswojenia takich zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola w Śremie

Sprawdź poniższe wizytówki przedszkoli. Wybierz to, które spełni Twoje oczekiwania.

Szukasz dalej? Kliknij i przeglądaj wszystkie przedszkola w Śremie

To warto wiedzieć

Okazje
od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto