Przełamanie piłkarzy KSGB Manieczki i pierwsze zwycięstwo w sezonie [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ratajczak
W niedzielę, 23 września w Manieczkach, o godzinie 15:00 rozpoczęło się spotkanie miejscowego KSGB z drużyną KS 1999 Łopuchowo. Oba zespoły w tym sezonie spisują się bardzo słabo, KSGB jeszcze nie zdobyło punktu, a KS na swoim koncie przed meczem miał zaledwie jeden.

Od pierwszych minut nie można było wskazać zespołu przeważającego. Gra była wyrównana, a zawodnicy najwięcej poruszali się w środkowej części boiska.
Prowadzenie w tym meczu objęli goście, jednak konsekwencja w grze piłkarzy z Manieczek przyniosła w końcu efekt w postaci bramki wyrównującej i jak pokazały kolejne minuty tego meczu nie było to jeszcze ich ostatnie słowo. W samej końcówce pierwszej połowy gospodarze dwukrotnie trafiali jeszcze do bramki rywali, w obu przypadkach po strzale zza pola karnego. Pierwsze trafienie wpadło tuż przy słupku przy ziemi, drugie po silnym strzale pod poprzeczkę.
Niestety takie szybkie wyjście na dwubramkowe prowadzenie rozkojarzyło piłkarzy KSGB, co w ostatniej akcji pierwszej połowy wykorzystali rywale zmniejszając niekorzystny rezultat do zaledwie bramki. Po pierwszej połowie KSGB prowadził 3:2 z KS 1999 Łopuchowo.

Druga połowa, to przede wszystkim ostra gra, przy bardzo silnych opadach deszczu. Dużo strat z obu stron, przy złych warunkach sprawiło, że w grze było bardzo dużo przypadkowości. Goście mieli dwie naprawdę wyborne sytuacje na strzelenie gola, ale dwukrotnie też rewelacyjną interwencją popisał się Wojciech Onsorge. Za trzecim razem był już niestety bezsilny i piłka wpadła do bramki.
Rezultat remisowy utrzymywał się do ostatnich minut, kiedy zagraną w światło bramki futbolówkę, główką trącił Arek Lewandowicz, a ta niespodziewanie wpadła do bramki gości. KSGB ponownie wyszło na prowadzenie i już do samego końca go nie oddało.

Pierwsze punkty i pierwsze zwycięstwo w A- Klasie zespołu KSGB stało się faktem. KSGB wygrał z KS 1999 Łopuchowo 4:3.