Rajd nawigacyjny Książ Wlkp. Ruszył samochodowy rajd nawigacyjny Szlakiem Remiz

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Ruszył samochodowy rajd nawigacyjny Szlakiem Remiz
Ruszył samochodowy rajd nawigacyjny Szlakiem Remiz Bartosz Klimczuk
Rajd nawigacyjny Książ Wlkp. Blisko 100 uczestników w 25 zespołach bierze dziś (10.07) udział w samochodowym rajdzie nawigacyjnym Szlakiem Remiz zorganizowanym przez Centrum Kultury Książ Wielkopolski i OSP Włościejewice-Ługi.

Rajd nawigacyjny Książ Wlkp. Ruszył samochodowy rajd nawigacyjny Szlakiem Remiz

Rajd nawigacyjny rozpoczynał się przed remizą strażacką we Włościejewicach. Tam uczestnicy zabawy odbierali swoje road booki, czyli w skrócie mówiąc instrukcje całego rajdu wraz z mapą i wskazówkami. Aby wziąć udział w wydarzeniu i starać się o nagrody, trzeba było również ściągnąć na swoje telefony aplikację służącą za metromierz.

Witam was wszystkich bardzo serdecznie, w jednej z najpiękniejszych wsi w gmine Książ Wielkopolski - zwróciła się do zebranych Mariola Kaźmierczak, dyrektor Centrum Kultury Książ Wielkopolski.

Powodzenia uczestnikom rajdu życzył Mirosław Stężycki, prezes OSP Włościejewice-Ługi oraz Sławomir Przybylski, sołtys Włościejewic.

Jako, że tegoroczny rajd nawigacyjny nazywa się "szlakiem remiz", partnerami wydarzenia są działające w gminie Książ Wielkopolski również inne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Kołacin, OSP Chwałkowo Kościelne, OSP Mchy, OSP Chrząstowo i OSP Książ Wlkp.. Uczestnicy rajdu będą mieli okazję zatrzymać się przy każdej z remiz i wykonać poszczególne zadania, takie jak strzelanie piłką do bramki za pomocą wody z węża strażackiego, przebieranie się w mundur strażaka na czas, czy przenoszenie piłeczki pingpongowej z miejsca na miejsce nożycami do cięcia metalu.

Zanim wszyscy ruszyli w drogę, już musieli wykonać pierwsze zadanie. Był nim pieszy slalom w alkogoglach połączony z przenoszeniem słupków drogowych. Dopiero po tym zespoły wsiadły do swoich samochodów.

Po przejechaniu mniej więcej 80 km, wszyscy spotkają się przed remizą OSP Książ Wlkp. gdzie zostaną nagrodzeni zwycięzcy rajdu oraz nastąpi wspólna integracja przy kawie i cieście przygotowanym przez KGW Brzóstownia.

Ruszył samochodowy rajd nawigacyjny Szlakiem Remiz

Rajd nawigacyjny Książ Wlkp. Ruszył samochodowy rajd nawigac...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie