Rajdy Rowerowe Śrem. Ruszył rajd rowerowy "Od Plastra miodu w Kołacinie do Przystani w Gogolewie"

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Ruszył rajd rowerowy "Od Plastra miodu w Kołacinie do Przystani w Gogolewie"
Ruszył rajd rowerowy "Od Plastra miodu w Kołacinie do Przystani w Gogolewie" Bartosz Klimczuk
Rajdy Rowerowe Śrem. Około 50 kolarzy-amatorów z różnych zakątków regionu stawiło się dziś (03.07) przedpołudniem przy świetlicy wiejskiej w Kołacinie, gdzie zorganizowano rajd rowerowy "Od Plastra miodu w Kołacinie do Przystani w Gogolewie".

Rajdy Rowerowe Śrem. Ruszył rajd rowerowy "Od Plastra miodu w Kołacinie do Przystani w Gogolewie"

Pomysł rowerowej wycieczki krajoznawczej po gminie Książ Wielkopolski pojawił się w głowie sołtys Grażyny Piechockiej już jakiś czas temu. Pandemia i związane z nią obostrzenia na szczęście nie pokrzyżowały tych planów, a zainteresowanie rajdem było dosyć spore.

Niektórzy mieszkańcy naszej gminy nie znają w ogóle okolicznych wiosek, które moim zdaniem naprawdę mają potencjał turystyczny. Bardzo cieszę się, że rajd udało się zorganizować, było to na pewno duże przedsięwzięcie - przyznaje Grażyna Piechocka.

Obrana trasa ma łącznie 18 kilometrów. Prowadzi przez Mchy, Sebastianowo, Książ Wielkopolski, Zakrzewice i Gogolewo. Nim cykliści dotrą do stacji końcowej rajdu, po drodze planowanych jest kilka przystanków: przy kościele w Mchach, tablicy poświęconej arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi i przy ksiąskich mogiłach. Na koniec uczestnicy wycieczki zwiedzą dwór i kościół w Gogolewie.

Taka wyprawa nie może zakończyć się bez wspólnej integracji. Ta odbędzie się w Gogolewie, gdzie wspólnie KGW Gogolewo-Świączyń oraz KGW Kołacin przygotują słodki i słony poczęstunek. Tam też dzieci będą mogły wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych konkursach.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie