Remont mostu na kanale ulgi w Śremie. Kiedy most zostanie zamknięty i na jak długo?

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Remont mostu na kanale ulgi w Śremie. Kiedy most zostanie zamknięty i na jak długo?
Remont mostu na kanale ulgi w Śremie. Kiedy most zostanie zamknięty i na jak długo? Bartosz Klimczuk
Remont mostu na kanale ulgi w Śremie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem burmistrza Lewandowskiego i podczas czwartkowej sesji radni przegłosują dorzucenie pieniędzy do planowanego remontu mostu nad kanałem ulgi, to najprawdopodobniej prace budowlane ruszą tam w pierwszych tygodniach lipca.

Remont mostu na kanale ulgi w Śremie. Kiedy most zostanie zamknięty i na jak długo?

Pierwszy przetarg ogłoszony przez gminę Śrem na remont mostu im. mjr. Stefana Chosłowskiego zakończył się porażką. Samorząd za wykonanie prac zaproponował 1,25 mln złotych, potencjalni zainteresowani żądali jednak dużo wyższych kwot. W związku z tym podjęto decyzję o unieważnieniu przetargu i dorzuceniu dodatkowych 800 tys. zł do wcześniej zaproponowanej sumy.

O SZCZEGÓŁACH PRZECZYTASZ TUTAJ:

Jak tłumaczy burmistrz Śremu, finansowe oczekiwania potencjalnych wykonawców prac wynikały m.in. z rosnących cen betonu, stali i innych materiałów budowalnych. Adam Lewandowski zdradza również, kiedy najprawdopodobniej prace na moście nad kanałem ulgi ruszą i kiedy się zakończą.

Przewidujemy, że most nad kanałem ulgi zamkniemy na około 50 dni i przez ten czas nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu z mostu. Prace remontowe rozpoczną się najpewniej między 10 a 15 lipca - mówi burmistrz Śremu.

Remont mostu im. Chosłowskiego ma zakończyć się do końca listopada tego roku.

Naprawimy dylatację, zdemontujemy poręcze, po remoncie nie będzie już też chodnika, a cały ruch pieszy zostanie przeniesiony na kładkę. O ile środków w budżecie wystarczy, wymienimy również nawierzchnię mostu - wymienia Adam Lewandowski.

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie