Remonty Śrem. Ul. Gostyńska będzie remontowana. Powstanie też chodnik do McDonald's

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Ul. Gostyńska będzie remontowana. Powstanie też chodnik do McDonald's
Ul. Gostyńska będzie remontowana. Powstanie też chodnik do McDonald's Bartosz Klimczuk
Remonty Śrem. Ulica Gostyńska nie należy obecnie do najbezpieczniejszych. Ostatnio często dochodzi do wypadków i kolizji w miejscu zjazdu do marketu budowlanego "Mrówka", problem ma stanowić także młodzież, która całymi grupami pieszo idzie w kierunku restauracji McDonald's.

Remonty Śrem. Ul. Gostyńska będzie remontowana. Powstanie też chodnik do McDonald's

Jak dowiedział się Tygodnik Śremski, kilkanaście dni temu doszło do spotkania przedstawicieli gminy Śrem z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, które miało dotyczyć właśnie m.in. ulicy Gostyńskiej. Zapytaliśmy WZDW, jakie są efekty tych rozmów.

Trwa postępowanie przetargowe dotyczące remontu ul. Gostyńskiej (drogi wojewódzkiej nr 432) w Śremie na odcinku od skrzyżowania z ul. Staszica do przebudowywanej drogi przy restauracji McDonald’s. Otwarcie ofert zaplanowano na 21 lipca - informuje Andrzej Staszewski, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Jakie działania będą przeprowadzane?

  • remont nawierzchni jezdni
  • wykonanie chodnika po lewej stronie drogi, łączącego już istniejący na skrzyżowaniu ulic Gostyńskiej i Staszica z wybudowanym w tym roku ciągiem przy restauracji McDonald’s
  • remont chodnika po prawej stronie drogi, łączącego peron zatoki autobusowej z przejściem dla pieszych
  • zmiany w organizacji ruchu mające na celu poprawę bezpieczeństwa i funkcjonalności: ograniczenie dopuszczalnej prędkości pojazdów do 40 km/h oraz oddzielenie wyspą dzielącą lewoskręty z ul. Gostyńskiej do stacji paliw i do ul. Staszica.

Wszystkie wymienione prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku. Jak informuje burmistrz Śremu, Adam Lewandowski, gmina Śrem ustaliła z WZDW, że remont ul. Gostyńskiej ma rozpocząć się dopiero wtedy, kiedy przejazd przez most nad kanałem ulgi będzie znowu możliwy

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie