Rok z koronawiursem: 14 marca 2020 r. wierni modlili się za oddalenie pandemii, duchowny błogosławi miastu i jego mieszkańcom

KB
Śrem: wierni modlili się za oddalenie koronawirusa, duchowny błogosławi miasto i jego mieszkańców
Śrem: wierni modlili się za oddalenie koronawirusa, duchowny błogosławi miasto i jego mieszkańców fot. arch.red./KB/DG
To już rok z koronawiursem. W niedzielę 14 marca przypomnieliśmy o wydarzeniu równo sprzed roku. To właśnie 14 marca 2020 r. wierni ze Śremu modlili się za oddalenie pandemii, a duchowny błogosławi miastu i jego mieszkańcom.

Dokładnie rok temu pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu czuło bezradność i niepewność wobec nowej choroby, która jak się okazuje, nie jest łatwa do pokonania. Jedni rzucili się w wir szycia maseczek, inni postanowili oprócz realnych działań zwrócić się o wsparcie do wyższej instancji i zorganizowano wspólną modlitwę oraz błogosławieństwo dla miasta i jego mieszkańców.

Zapowiedziane spotkania modlitewne wiernych w śremskich świątyniach mimo ograniczenia ilości osób mogących się gromadzić doszły do skutku. W sobotę, 14 marca 2020 roku wierni ze śremskich parafii modlili się w świątyniach i przed nimi.

Spotkania modlitewne oraz błogosławieństwo dla miasta i jego mieszkańców zainicjowali śremscy świeccy wierni. Jak powiedział nam wówczas jeden z organizatorów - Arkadiusz Węgielski - są wyznaczone osoby, które były odpowiedzialne za to, żeby w spotkaniach nie wzięło udziału jednocześnie więcej niż 50 osób.

Spotkania śremskich wiernych rozpoczęły się modlitwą za oddalenie koronawirusa, zdrowie dla chorych oraz siły dla wszystkich pracujących przy zwalczaniu epidemii. Następnie ksiądz prałat Marian Brucki, dziekan dekanatu śremskiego, z monstrancją, w której umieszczony został najświętszy sakrament, wsiadł do samochodu-kaplicy i wyruszył, aby pobłogosławić miastu i mieszkańcom. Księdzu towarzyszyło kilkoro wiernych, policyjny radiowóz, który eskortował samochód-kaplicę oraz wóz strażacki.

Przypominamy jednocześnie, że zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski “Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa" udzieliło w tamtym czasie wiernym dyspensy od obowiązkowego uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych.

Zobacz też:

Koronawirus: Tak wyglądają ulice Śremu w dobie koronawirusa

Pierwszy rok z koronawirusem. Tak wyglądały ulice Śremu, Ksi...

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie