Siatkarki MKS MOS / SP6 Śrem na podium turnieju w Poniecu

Krzysztof Ratajczak
W sobotę, 14 września w Poniecu rozegrany został przedsezonowy, towarzyski turniej siatkarski dziewcząt w kategorii młodziczka.

W mocno obsadzonym turnieju wystartowały zespoły ze Śmigla - tegoroczny mistrz Wielkopolski w kategorii „czwórek”, Poznania, Rokietnicy, Głogowa, Krotoszyna, Ponieca i Śremu - III miejsce w Wielkopolsce w kat. „czwórek”.

Uczestniczki zostały podzielone na dwie grupy. W każdej znalazły się cztery zespoły, które na tym etapie turnieju rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym po dwa sety do 25 punktów.

Śremski zespół znalazł się w grupie z drużynami ze Śmigla, Ponieca i Rokietnicy i już w pierwszym meczu przyszło im zmierzyć się z mistrzyniami Wielkopolski. Po bardzo zaciętym meczu to zespół ze Śmigla wygrał w setach 25:21 i 25:18. W drugim meczu śremianki pokonały zespół gospodarzy 25:10 i 25:18, a w trzecim były zdecydowanie lepsze od siatkarek z Rokietnicy i wygrały 25:13 i 25:9.

Dwa odniesione zwycięstwa dały drużynie ze Śremu drugie miejsce w grupie, które premiowane było awansem do dalszej fazy turnieju, rozgrywanej w systemie pucharowym, w którym zespoły z dwóch pierwszych miejsc z grupy A i B grały w półfinałach o awans do finału. Rywalem śremianek był Energetyk Poznań. W drugim półfinale zagrały SP Śmigiel 1 z SP Śmigiel 2.

W bardzo zaciętym i wyrównanym meczu półfinałowym nasze zawodniczki okazały się lepsze i pokonały Energetyka, i awansowały do finału, w którym doszło ponownie do starcia z zespołem SP Śmigiel 1 i niestety to rywalki zwyciężyły.
Drużyna SP6/MKS MOS Śrem na turnieju wystąpiła w składzie: Oliwia Jankowiak, Zuzanna Joachimiak, Natalia Karczewska, Pola Krajczyńska, Nadia Litke, Martyna Starkiewicz.

Jestem bardzo zadowolona z gry i postawy moich siatkarek. Pokazały swoją dobrą formę, mimo przerwy wakacyjnej oraz to, że wywalczone III miejsce w ubiegłym sezonie nie było przypadkowe. Świetnie odnalazły się w nowej dla nich grze, już nie mini, ale właściwe na pełnym boisku i w sześcioosobowym składzie. Obawą przed turniejem był jednak brak zawodniczek rezerwowych. Jednak dziewczęta w świetnej kondycji i na szczęście bez kontuzji dały radę zajmując wysokie II miejsce w turnieju