Solid MTB Dąbrowa. Miłośnicy kolarstwa górskiego ścigali się w okolicach Śremu [zdjęcia]

Tomasz Barylski
Dąbrowa koło Śremu ponownie gościła miłośników kolarstwa górskiego. W niedzielne przedpołudnie 10 lipca wystartował kolejny wyścig w ramach cyklu Solid MTB. Oprócz zawodów dla dorosłych ścigali się także najmłodsi.

Prawie 300 kolarzy zawitało do Dąbrowy

Na starcie niedzielnego wyścigu MTB w Dąbrowie koło Śremu stanęło 294 kolarzy. Rywalizowali oni na trzech dystansach: giga (62 km), mega (42 km) i mini (22 km), który cieszył się największym zainteresowaniem. Na linii startu stanęło 215 uczestników. Trasy zostały poprowadzone przez lasy i nadwarciańskie tereny w okolicach Dąbrowy i Grodzewa. Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Dąbrowie startujący mogli korzystać z szatni zlokalizowanych w budynku placówki.

Na dystansie giga najszybszy był Hubert Semczuk, który przejechał najdłuższy dystans w czasie 02:42:48. Z kolei Mikołaj Jurkowlaniec tryumfował na dystansie 22 kilometrów (czas 01:50:35), a na najkrótszej z tras najlepszy był Marcin Bystry (00:57:35).

Solid MTB 2022

Solid MTB to cykl wyścigów kolarstwa górskiego, które odbywają się w Wielkopolsce. Dzisiejsze zawody w Dąbrowie to jeden ostatnich akcentów tegorocznego cyklu. Do końca pozostały jeszcze trzy wyścigi, w tym jeden w Bodzyniewie.