Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sport Śrem. Starostwo Powiatowe zaprasza do składania wniosków o dotację na rozwój sportu

OPRAC.:
Jakub Cybichowski
Jakub Cybichowski
Sławomir Kowalski/Polska Press
Sport Śrem. Wnioski o dotację na rozwój sportu na 2022 r. mogą składać kluby sportowe. Podstawowy warunek jest jednak taki, że klub nie może być zaliczany do sektora finansów publicznych oraz nie może działać w celu osiągnięcia zysku. Niezbędne dokumenty są dostępne na stronie Starostwa Powiatowego: www.powiat-srem.pl.

Procedura składania wniosków

Kluby sportowe spełniające określone kryteria, mogą składać swoje wnioski do 30 października. Należy to uczynić w kancelarii Starostwa Powiatowego w Śremie przy ul. Mickiewicza 17. O udzielenie dotacji celowej mogą ubiegać się podmioty działające na terenie powiatu śremskiego.

Konsultacje telefoniczne

Sprawy związane z wnioskami o dotację na rozwój sportu można skonsultować z urzędnikami. Jak informuje Starostwo Powiatowe na swojej oficjalnej stronie, przewidziana została możliwość konsultacji telefonicznych. Osoby zainteresowane mogą zadzwonić pod numer 61 819 75 35 w godzinach pracy Starostwa.

Dlaczego warto się zgłosić?

Dotacja celowa na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu w 2022 r., pomoże zrealizować swoje cele i potrzeby klubom sportowym z terenu powiatu śremskiego. Pozytywnie zweryfikowane podmioty, których wnioski spełnią kryteria, będą mogły np. dokonać zakupu sprzętu sportowego lub zorganizować zawody. W 2021 r. wsparcie z budżetu powiatu śremskiego otrzymało trzynaście podmiotów, a łączna kwota dotacji wyniosła 53926 zł.

Zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2020 poz. 1062) podmioty realizujące zadania finansowane ze środków publicznych na podstawie umowy z podmiotem publicznym będą musiały spełniać wymagania określone w art. 6. Ustawy, czyli zapewnić podstawową dostępność architektoniczną, cyfrową i informacyjno-komunikacyjną - zwraca uwagę Starostwo Powiatowe.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto