Sportowy przegląd lokalnych boisk piłkarskich [GALERIA]

PW
Kłos I Zaniemyśl w sobotnim meczu 12 kolejki rozgrywek klasy okręgowej Poznań wschód podejmował na własnym boisku TPS Winogrady Poznań. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Podopieczni Klaudiusza Marciniaka już w pierwszej części spotkania mogli otworzyć wynik. Jednak dwukrotnie Mateusz Pankowswki nie wykorzystał doskonałych sytuacji na pokonanie golkipera drużyny przyjezdnych. Były to najlepsze sytuacje, jakie zaniemyscy piłkarze zdołali stworzyć w pierwszych 45 minutach. Próby przejścia rywala środkiem boiska kończyły się niepowodzeniami. W tej części boiska lepiej wypadali goście. Żeby wygrać zaniemyscy piłkarze musieli zmienić sposób gry. Na drugą połowę trzeba było przyjąć inną taktykę, która zaskoczyłaby uważnie grającego w środku pola przeciwnika.

Po zmianie stron do gry lepiej weszli piłkarze Kłosa. To oni zaczęli częściej atakować. Elementem zaskoczenia dla gości była gra skrzydłami. Przyjęty sposób gry przez zaniemyskich piłkarzy dał efekt w 56 minucie spotkania. Krosowe podanie Marcina Typańskiego do Jakuba Wiśniewskiego na lewą stronę boiska okazało się słuszną decyzją. Wiśniewski z niewygodnej pozycji strzałem na długi słupek otworzył wynik spotkania. W tej sytuacji pogubieni defensorzy poznaniaków nie upilnowali zmieniającego pozycję Wiśniewskiego. Goście próbowali złapać gola kontaktowego, lecz ich strzały albo mijały światło bramki, albo okazywały się zbyt lekkie, aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W 75 minucie po interwencji bramkarza gości piłkę w środkowej części boiska przejęli gospodarze. Włączający się do akcji obrońca, na lewej stronie, Szymon Mieczkowski przejął podanie i ustalił wynik meczu. Kolejne trzy punkty dały Kłosowi awans na czwarte miejsce w tabeli klasy okręgowej.
Kłos I Zaniemyśl w sobotnim meczu 12 kolejki rozgrywek klasy okręgowej Poznań wschód podejmował na własnym boisku TPS Winogrady Poznań. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 2:0. Podopieczni Klaudiusza Marciniaka już w pierwszej części spotkania mogli otworzyć wynik. Jednak dwukrotnie Mateusz Pankowswki nie wykorzystał doskonałych sytuacji na pokonanie golkipera drużyny przyjezdnych. Były to najlepsze sytuacje, jakie zaniemyscy piłkarze zdołali stworzyć w pierwszych 45 minutach. Próby przejścia rywala środkiem boiska kończyły się niepowodzeniami. W tej części boiska lepiej wypadali goście. Żeby wygrać zaniemyscy piłkarze musieli zmienić sposób gry. Na drugą połowę trzeba było przyjąć inną taktykę, która zaskoczyłaby uważnie grającego w środku pola przeciwnika. Po zmianie stron do gry lepiej weszli piłkarze Kłosa. To oni zaczęli częściej atakować. Elementem zaskoczenia dla gości była gra skrzydłami. Przyjęty sposób gry przez zaniemyskich piłkarzy dał efekt w 56 minucie spotkania. Krosowe podanie Marcina Typańskiego do Jakuba Wiśniewskiego na lewą stronę boiska okazało się słuszną decyzją. Wiśniewski z niewygodnej pozycji strzałem na długi słupek otworzył wynik spotkania. W tej sytuacji pogubieni defensorzy poznaniaków nie upilnowali zmieniającego pozycję Wiśniewskiego. Goście próbowali złapać gola kontaktowego, lecz ich strzały albo mijały światło bramki, albo okazywały się zbyt lekkie, aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W 75 minucie po interwencji bramkarza gości piłkę w środkowej części boiska przejęli gospodarze. Włączający się do akcji obrońca, na lewej stronie, Szymon Mieczkowski przejął podanie i ustalił wynik meczu. Kolejne trzy punkty dały Kłosowi awans na czwarte miejsce w tabeli klasy okręgowej. fot. P. Wójkiewicz
Sprawdź kto grał na boiskach piłkarskich - ile przegrała Pogoń Książ i z kim zremisowała Warta I, a już w następnym wydaniu "Tygodnika Śremskiego" o sportowych zmaganiach z minionego weekendu.