MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Śrem: biało-czerwone kokardy na Dzień Flagi RP. Muzeum Śremskie zaprasza do udziału w akcji "Wywieś flagę! Weź kokardę! Świętuj z dumą!”

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto o którym nie wszyscy pamiętają. Dlatego Muzeum Śremskie wraz z różnymi organizacjami przygotowało specjalną akcję Wywieś flagę! Weź kokardę! Świętuj z dumą!”.

"Wywieś flagę! Weź kokardę! Świętuj z dumą!” to akcja polegająca na rozdawaniu mieszkańcom naszego miasta biało-czerwonych kokard. Zostały one przygotowane przez

Przygotowujemy całą majówkę we współpracy z innymi instytucjami. Jeśli chodzi o dzień 2 maja bardziej zależy nam na tym, żeby pobudzić mieszkańców Śremu. Chcemy przypomnieć, że taki dzień jak Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej funkcjonuje. Dlatego pomysł na taką akcję “Wywieś flagę! Weź kokardę! Świętuj z dumą!”

- powiedział Grzegorz Pawlak z Muzeum Śremskiego.

Jak dodaje jest to trochę kontynuacja akcji, która była organizowana przy okazji Powstania Wielkopolskiego.

Wydaje nam się, że jest to słuszny kierunek. Chcemy w nieszablonowy sposób przypominać mieszkańcom Śremu o patriotyzmie, że z biało-czerwonych barw powinniśmy być dumni

- dodał.

W związku z akcją “Wywieś flagę! Weź kokardę! Świętuj z dumą!” Muzeum Śremskie skierowało propozycję przygotowywania biało-czerwonych kokard do organizacji i instytucji m.in. do klubów seniora, kół gospodyń wiejskich i śremskiego Warsztatu Terapii Zajęciowych. Apel spotkał się z bardzo dobrym odzewem.

Zakupiliśmy taką specjalną wstążkę. Dostarczyliśmy do wszystkich punktów i panie oraz dzieci przygotowały kokardy. Wspólnie z harcerzami ze śremskiego Hufca ZHP im. Mazurka Dąbrowskiego będziemy rozdawać 2 maja w dwóch miejscach w samo południe. Na rynku oraz przy PSS Jubilat na Jezioranach

- zdradził nam Grzegorz Pawlak

Organizatorzy zachęcają śremian, żeby przychodzili we wskazane miejsca, brali biało-czerwone kokardy i przypinali je w widocznym miejscu jako formę okazywania patriotyzmu.

Propagowanie patriotyzmu w Śremie

Jak powiedział przedstawiciel Muzeum Śremskiego obecna sytuacja międzynarodowa i inwazja Rosji na Ukrainę też pokazuje, że barwy narodowe to jest nasza tożsamość z której należy być dumnym. Czy podobne akcje będą kontynuowane?

Pomysł z takim samodzielnym przygotowaniem przez różne środowiska kokard też jest formą propagowania patriotyzmu i pamięci o biało-czerwonych barwach. Muzeum organizuje większość takich uroczystości i ta akcja przygotowywania kokard będzie powtarzana dwa razy w roku.

- zaznaczył nasz rozmówca.

Możliwe, że poszerzymy ją także o szkoły. Wydaje nam się, że dzieci powinny najszybciej dostać taki przekaz o tożsamości narodowej. Dlatego, żeby nie kojarzyło się to tylko z oficjalnymi uroczystościami. Ta przypięta kokarda przy okazji patriotycznego święta będzie dla nich czymś naturalnym. Wtedy będziemy przy okazji obchodów 11 listopada oraz Powstania Wielkopolskiego

- podsumował Grzegorz Pawlak.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Śremu do udziału w akcji “Wywieś flagę! Weź kokardę! Świętuj z dumą!” w dniu 2 maja.

Śrem: biało-czerwone kokardy na Dzień Flagi RP. Muzeum Śrem...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto