Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śrem i promenada jak za dawnych lat. W tym roku znów będziemy bawić się na śremskiej promenadzie

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Promenada jak za dawnych lat w strugach deszczu
Promenada jak za dawnych lat w strugach deszczu fot. Dominika Górna
Śrem i promenada jak za dawnych lat po rocznej przerwie wraca do kalendarza wydarzeń gminy. W tym roku będzie to już 12 edycja tego wydarzenia kulturalno-rozrywkowego. Impreza na śremskiej promenadzie odbędzie się 26 września. Hasłem tegorocznej imprezy jest "natura". Warto już teraz przypomnieć jak zazwyczaj śremianie bawią się podczas tej jesiennej imprezy nad Wartą!

Promenada jak za dawnych lat - jco nas czeka podczas tegorocznej edycji?

Nie zawsze imprezie towarzyszyła doskonała pogoda. W 2019 roku podczas ostatniej "Promenady jak za dawnych lat" pogoda nieco popsuła szyki organizatorom. Śremianie deszczu jednak się nie boją i tłumnie przybyli na promenadę. W tym roku pogoda ma dopisać, a jakie wydarzenia przewidzieli organizatorzy?

Impreza na promenadzie nadwarciańskiej w Śremie ruszy o godz. 14.00 przemarszem promenadą od mostu w kierunku Muzeum Śremskiego. Później od godz. 14.15, czyli od oficjalnego otwarcia tegorocznej edycji "Promenady jak za dawnych lat" występ śremskiej orkiestry dętej, studia Melody, a następnie czas na spektakl dla dzieci.

Około godz. 17.00 przed zebranymi na śremskiej promenadzie wystąpi zespół folkowy Tytka.

ŚOK i Muzeum Śremskie zapraszają w swoje progi

Równolegle będą odbywać się wydarzenia w ogrodzie Śremskiego Ośrodka Kultury oraz w Muzeum Śremskim. ŚOK zaprasza o godz. 15.00 na zajęcia Tai Chi, które poprowadzi Grażyna Zdankiewicz, a następnie o godz. 17.00 na zajęcia z jogi z Lidią Perlińską-Tyrzyk.

Muzeum Śremskie natomiast zaprasza od godz. 14.00 na remanent wystawy ""Wyszło z użycia za naszego życia". Będzie to druga odsłona wystawy, która cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających Muzeum Śremskim. Warto przyjść i ponownie rzucić okiem na przedmioty z przeszłości oraz wziąć udział w licytacji malucha, który czeka na nowego właściciela. Od godz. 16.00 natomiast odbędzie się wernisaż wystawy "Drugi, papierowy łyk sztuki polskiej po 1945 r.".

„Papier to nie tylko przysłowiowa kartka, ale i przetworzona forma, książka czy karton, na których można tworzyć w różnych technikach: ołówku, tuszu, wszelakich technikach graficznych (np. Wilhelm Sasnal, Wojciech Fangor, Jan Dobkowski, Jerzy Nowosielski). Papier, to także tworzywo fotografii (Teresa Tyszkiewicz, Zbigniew Libera, Natalia LL) czy kolażu (Alicja Biała, Grzegorz Kozera), zapisów scenografii czy animacji (Piotr Potworowski, Mariusz Wilczyński). Na prezentowanej wystawie papier przybiera wielorakie formy i ukazuje swoje różne oblicza”- pisze we wstępie do katalogu kuratorka Katarzyna Szafrańska.

W trakcie trwania imprezy pod hasłem "Promenada jak za dawnych lat" przez cały czas, czyli od godz. 1400 do 18.00 będą równolegle odbywać się animacje dla dzieci, będą się również prezentować stoiska pracowni ilustracji oraz rzeźby z drewna, kulinarne, rękodzielnicze i wiele innych.

Z archiwum "Tygodnika Śremskiego":

"Promenada jak za dawnych lat" w jesiennym klimacie

W Śremie: "Promenada jak za dawnych lat" w jesiennym klimaci...

Promenada: śremianie śmiali się prawie do łez - 27 wrzesień 2015

Promenada: śremianie śmiali się prawie do łez [ZDJĘCIA]

Śrem: Promenada jak za dawnych lat 2014 [ZDJĘCIA]

Śrem: Promenada jak za dawnych lat 2014 [ZDJĘCIA]

Śrem: Romantyczna promenada - 27 wrzesień 2015

Śrem: Romantyczna promenada [ZDJĘCIA]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto