ŚREM - Twarde rozmowy w Warcie po wysokiej porażce

Tomasz Worsztynowicz
Piłkarze Warty Śrem po przegranej z czwartoligowym Sokołem Pniewy, dostali ostrą reprymendę

Kolejny sparing mają za sobą piłkarze Warty Śrem. Sparing, o którym chcieliby zapewne jak najszybciej zapomnieć. Na poznańskim boisku zmierzyli się z czwartoligowym Sokołem Pniewy, który rozgromił śremian. Boisko ze sztuczną nawierzchnią było dobrze przygotowane do gry, zatem przegraną 0:7 można obwiniać tylko zawodników.
- To była wpadka. Tak się zdarza. Przeżyliśmy zimny prysznic. Porażka wynikała z braku zaangażowania całej drużyny - wyjaśnia Dariusz Sójka, trener Warty.
W pierwszej połowie trener Dariusz Sójka zdecydował się na wystawienie słabszego składu, aby przetestować kil-ku zawodników. Tym razem gra znacząco odbiegała od te-go, co prezentowali w ostatnim zremisowanym 1:1 meczu z Koźminem. Po pierwszych trzech kwadransach rywal miał dwubramkową przewagę, a ich bramkarz czyste konto.
W drugiej połowie Dariusz Sójka zdecydował się na wzmocnienie składu i na boisko wyszli Hubert Ściak, Damian Piasecki, Jakub Zięciak oraz Hubert Przybyski. Wprowadzone zmiany przyniosły jednak efekt odwrotny do spodziewanego. Sytuacja z minuty na minutę robiła się coraz bardziej tragiczna. Śremianie tracili kolejne bramki i pozostawali bezsilni na ataki rywala.
Miejmy nadzieję, że do takich wpadek nie będzie już dochodzić, zwłaszcza w meczach ligowych. Każdego rywala powinno traktować się poważnie i mimo, że był to tylko sparing, rozmiary porażki powinny być lekcją na przyszłość dla całego zespołu.
Po spotkaniu trener nie szczędził gorzkich uwag wobec swoich podopiecznych. - To była twarda rozmowa w czasie której padały ostre słowa nie nadające się do publikacji. Wyjaśniliśmy sobie pewne sprawy. Udzieliłem moim zawodnikom bardzo mocną reprymendę i w kolejnych sparingach podobny blamaż z pewnością nie nastąpi - zapewnia Dariusz Sójka.
Ma on także pretensje do władz Śremskiego Sportu. - Sam sobie zadaję pytanie co Śremski Sport, który opiekuje się Orlikiem robi z miejskim pieniędzmi przeznaczonymi na jego utrzymanie. Zimą nie mamy tam warunków do trenowania - twierdzi trener Warty Śrem.
Kolejny mecz Warta rozegra w tę sobotę w Jarocinie przeciwko Kania Gostyń.