Śrem: w Dzień Teatru przypominamy "Sejm Kobiet"! Tych zdjęć jeszcze nie widzieliście

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Śrem. W Dniu Teatru, czyli 27 marca przypominamy o ubiegłorocznym "Sejmie Kobiet", który został wystawiony "Na Strychu" przy ul. Dąbrowskiego przez Amatorską Kompanię Teatralną. Śremianie wcielający się w postacie ze sztuki Arystofanesa rozbawili widownię do łez. Ze względu na epidemię odbył się tylko jeden spektakl, kolejne wstrzymały obostrzenia i lockdown.

Amatorska Kompania Teatralna Śrem. Przypominamy "Sejm Kobiet" w Dniu Teatru

Amatorska Kompania Teatralna to przede wszystkim grupa przyjaciół, która za każdym razem udowadnia, że zawodowcy nie mają monopolu na teatr, a świetny spektakl przygotować można wkładając w niego własną pracę i zaangażowanie.

W dorobku Amatorskiej Kompanii Teatralnej są takie spektakle jak "Rachunek Nieprawdopodobieństwa", "Calineczka" a także "Lot nad kukułczym gniazdem". Ostatni spektakl, na który padł wybór śremian przed wybuchem pandemii, opowiadał o „babskich rządach”.

Rządy kobiet na scenie "Na strychu" przy ul. Dąbrowskiego

Aktorzy śremskiej sceny zaprezentowali się w sztuce greckiego komediopisarza Arystofanesa. Jak się okazało, ten żyjący wiele wieków temu autor miał prawdziwie przewrotne poczucie humoru. Prym oczywiście podczas spektaklu wiodły kobiety, a szczególnie Praksagora, w której rolę wcieliła się Ewa Trojanek.

To właśnie Praksagora sprawiła, że kobiety objęły władzę, a mężczyznom nie zostało nic innego jak tylko podporządkować się ich woli. Jak łatwo się domyślić, rządy kobiet wywróciły dotychczasowy porządek świata do góry nogami.

Widz, śledzący losy bohaterów spektaklu, powinien jednak pamiętać, że świat ukazany przez aktorów jest mocno przerysowany i przejaskrawiony, jednak w wielu kwestiach bardzo aktualny. Tym spektaklem, który zakończył się gromkimi brawami oraz gratulacjami dla występujących, aktorzy-amatorzy udowodnili, że nie tylko zawodowcy w tej dziedzinie mogą interpretować dzieła w sposób niecodzienny i nieszablonowy.

Po raz kolejny także widownia stała się częścią spektaklu. Wszystko dzięki interakcji występujących oraz oglądających. Na koniec dodamy, że atmosfera spektaklu była wyjątkowa również m.in. dzięki światłu i dźwiękowi.

Śrem: w Dzień Teatru przypominamy "Sejm Kobiet"! Tych zdjęć ...

Zobacz też:

Tych miejsc w Śremie możesz już nie poznać. Zobacz zdjęcia!

Stare zdjęcia Śrem. Przez lata miasto bardzo się zmieniło. T...

Najpopularniejsze nazwiska Śrem. Poznajcie TOP 15 nazwisk śr...

Opuszczony pałac w Przylepkach koło Śremu [ZDJĘCIA]

OW Ostrowieczno - zdjęcia z archiwum "TŚ"

Ośrodek Wypoczynkowy Odlewni Żeliwa Śrem w Ostrowiecznie - p...

Ośrodek wypoczynkowy w Ostrowiecznie

Ośrodek w Ostrowiecznie. To miejsce wspominane ze smutkiem p...

Śrem w Google Street View

Kamera Google Street View w Śremie. Jesteście na zdjęciach?

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie