Śrem - Wyścig po ludzkie życie. FILM

Michał Czubak
Najlepszym strażakom wejście na szczyt zajęło trochę ponad 15 sekund
Najlepszym strażakom wejście na szczyt zajęło trochę ponad 15 sekund MIP
Trochę ponad 15 sekund – tyle zajmuje najlepszym strażakom wdrapanie się po drabinie na wysokość trzypiętrowego budynku.

W minioną środę na sali gimnastycznej w śremskiej straży pożarnej odbyły się 25. Śremski Halowy Turniej Drabiny Hakowej, w którym startowali wielkopolscy strażacy.

Rywalizacja była bardzo prosta. Strażak z drabiną zaopatrzoną w specjalny hak miał w jak najkrótszym czasie przebiec kilkadziesiąt metrów, a następnie po drabinie wspiąć się na wysokość trzeciego piętra.

- Najlepszy czas uzyskał Bartosz Mazurek z Ostrowa Wielkopolskiego, który pokonał dystans w 15,55 sek.– mówi Cezary Kobierski, dwunastokrotny zwycięzca zawodów, a w tym roku sędzia główny imprezy.

Kolejne miejsca na podium zajęli Leszek Baranowicz z Piły, ostatnie miejsce na „pudle” przypadło w udziale Adamowi Pabichowi z Ostrowa Wielkopolskiego.

– Zawody prócz oczywiście rywalizacyjnego aspektu, miały na celu sprawdzeniu w jakiej formie znajdują się strażacy – przekonuje Cezary Kobierski. – Jak widać po czasach, pierwszej szóstki, która zmieściła się w 16 sekundach, strażacy prezentują wysoki poziom sprawności – dopowiada.

Całkowicie polegli miejscowi reprezentanci, którzy drużynowo zajęli dopiero drugie miejsce od końca.

Najlepszą drużyną została ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego O śremskiej imprezie rozgrywanej co roku dowiedziała się cała Europa oraz znaczna część świata.

Jak zawsze na różnego typu imprezach, tak i w strażnicy pojawili się krótkofalowcy z Lambdy, którzy nagłaśniali sprawę w eterze.

Udało imsię nawiązać kontakt z ponad 80 państwami świata. Te najbardziej odległe zakątki globu, gdzie usłyszano o 25. Śremskim Halowym Turnieju Drabiny Hakowej to Brazylia oraz kraje afrykańskie.

W tym roku pierwsza szóstka w kategorii indywidualnej pojawi się na zawodach w Chorzowie.