Śremskie przedszkola i żłobki - jak będą działały od poniedziałku 29 marca?

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Śremskie przedszkola i żłobki będą działać w ograniczonym wymiarze. Wprowadzone restrykcje sprawiły, że od poniedziałku 27 marca do 9 kwietnia do tych placówek uczęszczać będą te dzieci, których rodzice pracują w zawodzie medycznym lub w służbach mundurowych
Śremskie przedszkola i żłobki będą działać w ograniczonym wymiarze. Wprowadzone restrykcje sprawiły, że od poniedziałku 27 marca do 9 kwietnia do tych placówek uczęszczać będą te dzieci, których rodzice pracują w zawodzie medycznym lub w służbach mundurowych fot. pixabay.com
Śremskie przedszkola i żłobki. Obostrzenia wprowadzone przez rząd spowodowały, że od poniedziałku 29 kwietnia nie wszyscy mogą liczyć opiekę nad dziećmi w przedszkolach i żłobkach. Burmistrz Adam Lewandowski poinformował poprzez media społecznościowe jak będzie to wyglądało w Śremie.

Śremskie przedszkola i żłobki - jak będą działać od poniedziałku 29 marca?

Jak poinformował minister Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek 25 marca, od poniedziałku 29 marca przedszkola i żłobki z pewnymi wyjątkami zostają zamknięte.

W związku z wprowadzonymi restrykcjami burmistrz Adam Lewandowski poprzez media społecznościowe poinformował, jak od poniedziałku będą funkcjonować śremskie przedszkola i żłobki.

Jestem po spotkaniu z dyrektorami tych placówek i ustaliliśmy pewne zasady. Po pierwsze od poniedziałku generalnie przedszkola i żłobki zostaną zamknięte. Wyjątkiem, tak jak jest napisane w rozporządzeniu, są rodziny, gdzie jeden z rodziców pracuje w służbach mundurowych lub w zawodzie medycznym - powiedział burmistrz Śremu w piątek, 26 marca.

Nasze przedszkola są w pełni przygotowane na to, żeby te dzieci przyjąć i dzisiaj dyrektorzy faktycznie mówili o tym, ile tych dzieci będzie przebywało i którzy rodzice się już na to zdecydowało. My gwarantujemy pełną opiekę dla tych dzieci i myślę, że będzie się to odbywać w pełnych godzinach, tak jak przedszkole funkcjonują normalnie z pełną ofertą - dodał.

Ograniczona działalność przedszkoli i żłobków do 9 kwietnia

Sytuacja taka ma trwać do 9 kwietnia. Tak przynajmniej podczas czwartkowej konferencji prasowej zapowiedział minister Niedzielski. O tym czy ewentualnie restrykcje będą przedłużane, decydować ma sytuacja epidemiczna w kraju.

Jeśli chodzi o żłobki, nie są to instytucje gminne jednak, jak zauważył burmistrz Lewandowski, sprawa wygląda analogicznie jak w przypadku przedszkoli i jest on przekonany, że będą one funkcjonować w podobny sposób. Tak samo w przypadku przedszkoli prywatnych.

Burmistrz Śremu dodał również, że wszelkie kwestie dotyczące funkcjonowania gminnych przedszkoli przekazywane będą poprzez i-dziennik, do którego mają dostęp rodzice przedszkolaków.

Ograniczona działalność przedszkoli i żłobków - co na to rodzice dzieci?

Jeśli chodzi o rodziców przedszkolaków, to nie kryją oni zdenerwowania tą sytuacją. Wielu wskazuje, że jest to dzielenie dzieci, a także na fakt, że oni również pracują i potrzebują opieki nad dziećmi w takim samym stopniu jak rodziny, gdzie rodzice są pracownikami służb medycznych i mundurowych.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie