Śremskie siatkarki wygrały z liderem rozgrywek i awansowały na drugie miejsce w swojej grupie

MIP
W swoim ostatnim meczu siatkarki Bazaru pokonały na wyjeździe lidera z Poznania. Dzięki temu zwycięstwu nasze siatkarki awansowały na pozycję wicelidera w grupie.

W swoim ostatnim meczu siatkarki Bazaru pokonały na wyjeździe SKF KS Poznań, który jest liderem rozgrywek. Mecz jednak miał niezwykle zacięty przebieg, a śremskie siatkarki tym bardziej zasłużyły na słowa uznania ponieważ z powodów kontuzji i osobistych do Poznania nie mógł wyjechać pełen skład. Do dyspozycji szkoleniowca pozostało zaledwie 6 zawodniczek.
Pierwszego seta, w którym śremianki nie czuły się jeszcze zbyt pewnie, przegrały 25:19. Jednak w drugim już poprawiły grę i zdołały pokonać poznanianki 23:25. Podobnym stosunkiem zakończyła się trzecia odsłona spotkania jednak to siatkarki SKF okazały się minimalnie lepsze i objęły prowadzenie w meczu 2:1. Na szczęście przegrany set podziałał na bazarki jak przysłowiowa płachta na byka i w czwartej części spotkania były bezkonkurencyjne. Zwłaszcza gra blokiem wychodziła im znakomicie, dzięki czemu zmiażdżyły wręcz zespół z poznania wygrywając seta 13:25!
O losach spotkania musiał zdecydować tiebreak. Z jednej strony bazarki miały przewagę psychiczną po doskonałym czwartym secie, z drugiej jednak strony Karolina Hańć nabawiła się kontuzji, a nikt nie mógł jej zmienić. Mimo tego, bazarki na przerwę schodziły prowadząc już 3:8. Poznaniankom nie pomógł nawet czas poproszonych przez ich trenera. Po zmianie stron rywalki zdołały zdobyć jeszcze tylko 4 punkty podczas, gdy śremianki pewnie wywalczyły kolejne 7 i ostatecznie tiebreake 7:15 i całe spotkanie 2:3.
Dzięki temu zwycięstwu nasze siatkarki awansowały na pozycję wicelidera w grupie. Stało się to także przez przegraną Szamotulanina Szamotuły, który do tej pory zajmował drugie miejsce w grupie, jednak przegrał w Trzciance. To właśnie zespół z Szamotuł będzie pierwszym przeciwnikiem Bazaru w rundzie rewanżowej. Mecz odbędzie się 17 listopada.