Strajk Kobiet Śrem. Komitet Obywatelski dołącza się do krytyki burmistrza

Bartosz Klimczuk
Komitet Obywatelski dołącza się do krytyki burmistrza Bartosz Klimczuk
Strajk Kobiet Śrem. Burmistrz Adam Lewandowski podczas największego frekwencyjnie śremskiego marszu protestacyjnego w ramach Strajku Kobiet, okazał solidarność z manifestującymi wyświetlając na ratuszu napis "WYBÓR". Nie wszystkim mieszkańcom miasta spodobał się ten gest.

Strajk Kobiet Śrem. Ponad tysiąc osób wzięło udział w spacerze protestacyjnym

Jako pierwszy swoją dezaprobatę z powodu wyświetlenia napisu "WYBÓR" na ratuszu, wyraził szef lokalnych struktur PiS, Robert Piątek. Wystosował on list otwarty, który podpisało ponad sto osób.

W związku z jednoznacznym opowiedzeniem się Pana po stronie osób protestujących na ulicach naszego miasta, czego przykładem jest wyświetlenie hasła WYBÓR na budynku ratusza - Urzędu Miejskiego, publicznej instytucji wszystkich Śremian - wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec takich działań - pisał lokalny lider PiS.

Wczoraj do krytyki burmistrza dołączyło się także Stowarzyszenie Komitet Obywatelski, zachęcając do podpisania internetowej petycji skierowanej do właśnie do Adama Lewandowskiego.

W ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami eskalacji agresywnych i wulgarnych działań ze strony środowisk proaborcyjnych, domagających się w Polsce prawa do aborcji na żądanie. Niestety również w Śremie znalazły się osoby solidaryzujące się z tym postulatem, wśród których znalazł się również urzędujący burmistrz - czytamy w jej uzasadnieniu.

Autorzy petycji domagają się od Adama Lewandowskiego wyświetlania na elewacji ratusza napisu "ŻYCIE", który byłby widoczny w każdy poniedziałek od godziny 0:00 do godziny 24:00 w okresie od 1 grudnia 2020 r. do dnia 31 maja 2021 roku.

Opowiedział się Pan w tej sprawie jednoznacznie po stronie zwolenników aborcji na żądanie, czego wyrazem było m.in. wyświetlenie na elewacji ratusza napisu WYBÓR. Celem naszego działania jest zwrócenie uwagi mieszkańców Śremu na konieczność ochrony życia poczętego. Prawo jednostki do wolnego wyboru, nie może być jednocześnie uprawnieniem do ograniczania ochrony ludzkiego życia, w szczególności tego poczętego - czytamy w treści petycji przygotowanej przez Komitet Obywatelski.Czytaj także

Strajk kobiet Śrem. Spacerem wyraziły swój sprzeciw wobec or...

Powrót do szkół w reżimie sanitarnym

Wideo

Dodaj ogłoszenie