Świąteczne balkony Śrem. Przyznano nagrody za najładniej udekorowane świątecznie balkony na śremskich osiedlach [ZDJĘCIA]

Bartosz Klimczuk
Nagrodzono najładniej udekorowane świątecznie balkony
Nagrodzono najładniej udekorowane świątecznie balkony Bartosz Klimczuk
Świąteczne balkony Śrem. Pandemia nie powstrzymała Klubu Relax przed organizacją corocznego konkursu na najpiękniejszy wystrój świąteczny balkonów. Wprawdzie nie było wspólnego spotkania wszystkich wyróżnionych, ale w siedzibie Klubu z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego odbyło się tradycyjne już losowanie nagród.

Świąteczne balkony Śrem. Nagrodzono najładniej udekorowane świątecznie balkony

Losowanie nagród odbyło się w sobotę, 23 stycznia w holu budynku przy ul. Chłapowskiego 3. Wcześniej, Klub Relax działając pod patronatem Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, postanowił przekazać nagrodę specjalną Leszkowi Przekopowi i Jerzemu Rybarczykowi z bloku przy ul. Bora-Komorowskiego 12 oraz mieszkańcom pierwszej klatki schodowej bloku przy ul. Chłapowskiego 25, którzy w tym roku postanowili stworzyć na ścianie budynku wielką choinkę ze światełek.

Nadal ma wszystkie podziękowania

Około południa po nagrodę przychodzi Tomasz Pieśniak z bloku przy ul. Chłapowskiego 16, który jest jednym z pierwszych i zarazem najstarszych uczestników konkursu na najładniejszy wystrój świąteczny balkonów.

Brałem udział już w pierwszej edycji konkursu, te ponad dwadzieścia lat temu. Sąsiadka mnie wtedy do niego zgłosiła. Do teraz trzymam w teczce wszystkie podziękowania za udział. Jeśli chodzi o nagrody, najwięcej zawsze wylosowałem szklanek - przyznaje senior.

Tomasz Pieśniak wspomina, że pierwszym wystrojem jego balkonu była oświetlona sztuczna choinka, która jednak pod wpływem wiatru strasznie się chybotała. Do kolejnych edycji pan Tomasz zawsze dodawał coś nowego.

Co roku szykujemy z żoną inną dekorację. To nasza wspólna uciecha. Bardzo się cieszymy, gdy ją zakładamy, smucimy zaś, gdy musimy już ściągnąć - mówi mieszkaniec Jezioran .

Ozdoby na balkonie państwa Pieśniaków zakładane są najczęściej na tydzień przed świętami, a ściągane około 10 stycznia. Jak tłumaczy pan Tomasz, lubi co roku dodać coś nowego, ale w taki sposób, żeby wszystko było ułożone ze smakiem i odpowiednim stylem.

Już mam pomysł na następny rok. Będę pracował nad specjalną girlandą - zdradza Tomasz Pieśniak.

Najlepsza na Paderewskiego

Według części mieszkańców Jezioran i Helenek, najpiękniejszy wystrój świąteczny nie tylko balkonu, ale także małego ogródka, na ul. Paderewskiego ma Emilia Kapturek wraz z mężem.

Ja wpadłam na pomysł stworzenia dekoracji świątecznej, a mąż ją przygotowuje. Sama bym sobie z tym prądem nie poradziła - śmieje się pani Emilia.

Pierwszy raz wzięli udział

Klub Relax tego dnia odwiedza także małżeństwo państwa Pękul, mieszkających przy ul. Konstytucji 3 Maja. Dla nich konkurs jest absolutną nowością, ponieważ pół roku temu przeprowadzili się do Śremu z Kołobrzegu.

Dla nas przygotowywanie świąt czego wystroju balkonu jest czterdziestoletnią tradycją. Pojęcia nie mieliśmy, że jest tutaj taki konkurs organizowany. Z wielkim zaskoczeniem przyjęliśmy wyróżnienie przekazane nam przez Klub Relax - tłumaczy Teresa Pękul.

Na początku konkurs wyglądał inaczej

Te prawie trzydzieści lat temu konkurs miał nieco inną formułę. Wtedy mieszkańcy osiedli głosowali na najpiękniej przyozdobioną świątecznie witrynę sklepową.

Chodziliśmy po okolicznych sklepach i proponowaliśmy udział w konkursie. Nagrodą była nieodpłatna reklama w raczkującej wtedy Telewizji Relax - mówi Wojciech Majchrzak z Klubu Relax, jeden z organizatorów konkursu.

Nagrodzono najładniej udekorowane świątecznie balkony

Świąteczne balkony Śrem. Przyznano nagrody za najładniej ude...

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Dodaj ogłoszenie