Szczepienia COVID 19 Śrem. Pierwsi seniorzy w przychodni KO-MED zostali zaszczepieni

Bartosz Klimczuk
Pierwsi seniorzy w przychodni zostali KO-MED zaszczepieni
Pierwsi seniorzy w przychodni zostali KO-MED zaszczepieni Bartosz Klimczuk
Szczepienia COVID 19 Śrem. We wtorek (26.01) o godzinie 10.00 rano ruszyły szczepienia osób 80 plus w przychodni KO-MED przy ul. Staszica. Pierwszymi seniorami, którzy otrzymali szczepionkę, byli państwo Kazimiera i Józef Jędrzejczak. Oprócz nich tego dnia zaszczepionych ma zostać jeszcze dziesięć osób.

Szczepienia COVID 19 Śrem. Pierwsi seniorzy w przychodni KO-MED zaszczepieni

Przychodnia KO-MED jako jedyna tego typu placówka w Śremie zgłosiła się do programu szczepień przeciwko koronawirusowi. Otrzymuje ona tylko 30 dawek szczepionki (zapotrzebowanie zgłaszała na 150 dawek) tygodniowo, więc więcej osób niż 30 szczepić nie może.

Proces szczepień rozłożony został w taki sposób, że co tydzień we wtorek będzie szczepionych 12 osób, w środę kolejne 12, a w czwartek sześć.

Nieco inaczej rozkład szczepienia będzie wyglądał w Brodnicy, gdzie także działa przychodnia KO-MED. Tam szczepienia będą odbywały się we wtorek (15 osób) i we środę (również 15 osób).

Jako pierwsze w przychodni KO-MED zostało zaszczepione małżeństwo państwa Jędrzejczaków. Pan Józef (81 lat) tłumaczy, że bez podjęli decyzję o zgłoszeniu się do programu szczepień, aby chronić siebie i swoich bliskich. Pani Kazimiera (80 lat) dodaje zaraz, że nigdy nie wiadomo, kiedy mogliby koronawirusem się zarazić.

Standardowo w przypadku szczepień przeciwko COVID 19 na początku trzeba było wypełnić odpowiednią ankietę. Po tym na seniorów czekała kwalifikacja lekarska, którą przeprowadzał szef przychodni, doktor Jarosław Kończewski. Następnie przechodziło się do innego pomieszczenia, gdzie zgłoszeni otrzymywali szczepionkę.

Absolutnie nic nie czuję. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie i bezboleśnie - przekonuje Józef Jędrzejczak.

Zaraz za państwem Jędrzejczaków na swoje zaszczepienie czekał pan Tadeusz (80 lat) i pani Zofia (86 lat). Oni także nie mieli większych wątpliwości co do tego, czy zgłosić się do programu szczepień. Pan Tadeusz pochwalił się przed dziennikarzem nawet swoim "zaświadczeniem" o zaszczepieniu i powiedział, że teraz będzie czekał na kolejną dawkę, którą ma przyjąć za trzy tygodnie.

Pierwsi seniorzy w przychodni zostali KO-MED zaszczepieni

Szczepienia COVID 19 Śrem. Pierwsi seniorzy w przychodni KO-...

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie