Szczepienia COVID Śrem. Kazimierz Niewiński zaszczepi się, aby chronić siebie i swoich bliskich

Bartosz Klimczuk
Kazimierz Niewiński zaszczepi się, aby chronić siebie i swoich bliskich
Kazimierz Niewiński zaszczepi się, aby chronić siebie i swoich bliskich Bartosz Klimczuk
Szczepienia COVID Śrem. Kazimierza Niewińskiego część mieszkańców Śremu z pewnością kojarzy z materiałami lokalnej telewizji senioralnej, które są jego autorstwa. Styczność z grupami seniorów ma więc bardzo dużą i regularną, dlatego także niestety w pewnym momencie trafił na kwarantannę. Na szczęście, jak się zdaje, sam nie złapał koronawirusa, a szczepionka w jego opinii pozwoli uniknąć podobnych nieprzyjemnych sytuacji.

Szczepienia COVID Śrem. Kazimierz Niewiński zaszczepi się, aby chronić siebie i swoich bliskich

Kazimierz Niewiński, jako 72-letni senior będzie miał możliwość zaszczepienia się w tzw. "grupie pierwszej". Wedle zapewnień rządowych, mają one rozpocząć się już pod koniec stycznia. Rozmówca TŚ przyznaje otwarcie, że zaszczepi się w pierwszym możliwym terminie.

Chciałbym szczepieniem zabezpieczyć siebie i swoich bliskich. Oprócz tego prowadzę też w Śremie telewizję senioralną, gdzie spotykam się w sporym gronie osób i życzyłbym sobie tego, aby siebie i nikogo innego koronawirusem nie zarazić - mówi Kazimierz Niewiński.

Nie wierzę, że Bill Gates chce nas zachipować

Śremski senior nie ma żadnych większych wątpliwości co do bezpieczeństwa szczepionki. Jak wspomina, jego synowa pracuje w miejscu, gdzie hoduje się nowe odmiany roślin m.in eksperymentując na ich genach. Wielokrotnie mówiła ona panu Kazimierzowi, że szczepionka mRNA jest bezpieczna i nie ma żadnej możliwości, żeby przeniknęła do ludzkiego DNA.

Nie wierzę w te całe historie, że Bill Gates chce nas zachipować. Jestem z wykształcenia elektronikiem i wiem, że obecnie nie ma na świecie takiej technologii, żeby nanochipy wstrzykiwane w szczepionkach łączyły się w jakiś sposób z organizmem człowieka - przekonuje Kazimierz Niewiński.

Rozmowa z antyszczepionkowcami jest trudna

Współtwórca telewizji senioralnej zna kilku antyszczepionkowców, jeden z nich jest nawet członkiem jego rodziny. Rozmowa z nimi jest podobno strasznie trudna, bo całkowicie wierzą w pseudonaukowe artykuły, które można znaleźć w internecie. Kazimierz Niewiński z drugiej strony myśli, że antyszczeponkowcy szczerze wierzą w to, że swoimi działaniami uchronią swoje zdrowie.

Mnie bardzo cieszy gdy słyszę, że jedna z moich starszych sióstr, wcześniej dosyć sceptyczna jeśli chodzi np. o szczepienia przeciw grypie, teraz jest w pełni przekonana, że przeciw COVID 19 chce się zaszczepić. SARS-CoV-2 jest w końcu wirusem, a na wirusy nie ma lekarstwa. Pomóc mogą tylko szczepionki - tłumaczy senior.

Kazimierz Niewiński zwraca także uwagę, że zaszczepienie się z pewnością przyspieszy proces odchodzenia od maseczek oraz zwiększy prawdopodobieństwo tego, że już wkrótce będziemy tłumnie znów się spotykać

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie