Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczepienia Śrem. Pod koniec sierpnia mobilny punkt szczepień odwiedzi powiat śremski?

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Tysiące ludzi w kolejce na szczepienie przed tymczasowym punktem szczepień na Malcie w Poznaniu
Tysiące ludzi w kolejce na szczepienie przed tymczasowym punktem szczepień na Malcie w Poznaniu Alicja Durka
Szczepienia Śrem. Sytuacja z mobilnym punktem szczepień jest bardzo dynamiczna. Niedawno informowaliśmy, że pod koniec maja miał taki pojawić się w powiecie śremskim. Szczepień mobilnych dla wszystkich jednak u nas do tej pory nie było. Jest spora szansa, że zainteresowani będą mogli się zaszczepić pod koniec sierpnia w Książu Wielkopolskim.

Szczepienia Śrem. Pod koniec sierpnia mobilny punkt szczepień odwiedzi powiat śremski?

O tym, że mobilny punkt szczepień najpewniej pojawi się 22 sierpnia w Książu Wielkopolskim poinformowała nas Mirela Grześkowiak, zastępca burmistrza Książa Wielkopolskiego. Punkt szczepień ma pojawić się w mieście przy okazji Ludowego Dnia na ksiąskim rynku, który ma być zastępczą formą dożynek nieodbywających się w tym roku ze względów pandemicznych.

W niedzielę 22 sierpnia zorganizujemy na rynku w Książu Wielkopolskim dzień dożynek. Nie będzie to impreza jakie pamiętamy sprzed pandemii, ale namiastka w postaci ludowego pikniku - mówiła Mirela Grześkowiak.

Przy okazji właśnie tej imprezy na ksiąskim rynku ma stanąć także mobilny punkt szczepień.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do skorzystania z tej okazji. Mobilny punkt będzie szczepił szczepionką jednodawkową firmy Johnson & Johnson - informowała zastępca burmistrza Książa Wielkopolskiego.

Informacja ta była kierowana przede wszystkim dla słuchaczy Uniwersytetu Entuzjastów Świata, którzy w dużej mierze są w wieku senioralnym. To właśnie oni, o ile jeszcze się nie zaszczepili, powinni być szczególnie zainteresowani przyjęciem szczepionki.

Zapytaliśmy Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, który jest koordynatorem całej akcji, czy mobilny punkt szczepień odwiedzi także inne gminy powiatu śremskiego i jeśli tak, to kiedy.

Jesteśmy w trakcie ustalania rozkładu trasy. Szczegóły przedstawimy na początku sierpnia - pisał Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej gabinetu wojewody.

Dla przypomnienia dodajmy, że zaszczepienie się w mobilnym punkcie nie będzie wymagało wcześniejszej rejestracji. Wystarczy przyjść do punktu, wypełnić formularz i poddać się kwalifikacji lekarskiej. Cała akcja narodziła się w maju tego roku, po olbrzymim sukcesie szczepień zorganizowanych w majówkę w Poznaniu.

Warto wspomnieć, że te szczepienia nie będą podlegały również ograniczeniom ze względu na wiek. Szczepionkę będzie mogła przyjąć każda pełnoletnia osoba.

Duża liczba mieszkańców naszego regionu jest zainteresowana szybkim zaszczepieniem się ze względu m.in. na plany wyjazdowe i wakacje. Liczymy więc, że frekwencja dopisze - mówił w maju tego roku Tomasz Stube.

Tysiące ludzi w kolejce na szczepienie przed tymczasowym punktem szczepień na Malcie w Poznaniu

Szczepienia Śrem. Pod koniec sierpnia mobilny punkt szczepie...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto