MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Śremie. Ważne informacje dla pacjentów poradni i nie tylko - sprawdźcie!

KB
fot. ilustracyjne/arch. red.
Szpital w Śremie wprowadza kolejne zmiany związane z profilaktyką i zabezpieczeniem pacjentów oraz personelu szpitala. Od środy 18 marca zmieni się m.in. praca poradni szpitalnych oraz fizjoterapii. Zmieni się również sposób wejścia do szpitala - uspokajamy jednak, że wszystkie zmiany podyktowane są ostrożnością.

Pierwsza zmiana

Pierwszą, najbardziej widoczną zmianą jest pomarańczowy namiot, który stanął przed wejściem na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Uspokajamy, pojawienie się namiotu to jedynie profilaktyka. Namiot pełnić będzie funkcji dodatkowego pomieszczenia, w którym odbywać się będzie badanie temperatury oraz triaż (triage), czyli segregacja pacjentów w zależności od stopnia potrzebnej pomocy medycznej. Do szpitala będzie można dostać się tylko po przejściu przez kontrolę w namiocie.

Jak wyjaśnił nam Michał Sobolewski, prezes śremskiego szpitala, to pozwoli zabezpieczyć budynek szpitala i znajdujących się wewnątrz ludzi.

Jeśli pojawi się podejrzenie, że pacjent, który się zgłosił, może być zarażony koronawirusem, to z namiotu trafi on prosto do wydzielonej sali, skąd zostanie przewieziony do szpitala w Poznaniu.

Jeśli chodzi o wyjście ze śremskiego szpitala, to będzie się ono odbywać przez drzwi przy izbie przyjęć.

Druga zmiana

Druga ważna zmiana w funkcjonowaniu szpitala w Śremie polega na zmianie działalności przychodni szpitalnych. Niektóre z przychodni zostają zamknięte, inne będą przyjmować pacjentów w ramach wizyt kontrolnych. Poniżej zamieszczamy listę przychodni działających w śremskim szpitalu i informację o zmianach:

 • PORADNIA CHIRURGICZNA – przyjmuje pacjentów „pilnych”, realizuje wizyty pokontrolne po leczeniu szpitalnym i operacyjnym

 • PORADNIA ORTOPEDYCZNA - przyjmuje pacjentów „pilnych”, realizuje wizyty pokontrolne po leczeniu szpitalnym i operacyjnym

 • PORADNIA UROLOGICZNA – przyjmuje pacjentów „pilnych”, realizuje wizyty pokontrolne po leczeniu szpitalnym i operacyjnym, przyjmuje pacjentów leczonych w ramach Pakietu Onkologicznego

 • PORADNIA LARYNGOLOGICZNA - przyjmuje pacjentów „pilnych”, realizuje wizyty pokontrolne po leczeniu szpitalnym i operacyjnym

 • PORADNIA GINEKOLOGICZNA – przyjęcia zgodnie z wyznaczonymi terminami. Uprasza się osoby z grupy ryzyka zakażenia lub ze złym samopoczuciem o samoocenę konieczności odbycia takiej wizyty, lub przełożenia jej na późniejszy termin.

  W tym miejscu dodamy również informację dla przyszłych rodziców. Porody rodzinne na tę chwilę zostały zawieszone. Ze względu bezpieczeństwa rodzącym mamom nie będą mogły towarzyszyć osoby bliskie.

 • PORADNIA KARDIOLOGICZNA- przyjęcia zgodnie z wyznaczonymi terminami. Uprasza się osoby z grupy ryzyka zakażenia lub ze złym samopoczuciem o samoocenę konieczności odbycia takiej wizyty, lub przełożenia jej na późniejszy termin.

 • PORADNIA NEUROLOGICZNA – przyjęcia pacjentów zawieszone do końca miesiąca marca

 • PORADNIA DERMATOLOGICZNA - przyjęcia pacjentów zawieszone do końca miesiąca marca

 • PORADNIA PRELUKSACYJNA - przyjęcia pacjentów zawieszone do końca miesiąca marca.

 • PROGRAMY TERAPEUTYCZNE - Pacjenci umówieni na wizyty w ramach programów terapeutycznych – realizacja wizyt zgodnie z wyznaczonymi terminami.

Trzecia zmiana

Trzecia zmiana dotyczy natomiast funkcjonowania oddziału fizjoterapii w śremskim szpitalu. Jak wynika z informacji przekazanych nam przez Michała Sobolewskiego, prezesa szpitala w Śremie, od środy 18 marca do końca miesiąca zawieszone zostają przyjęcia pacjentów ambulatoryjnych oraz pacjentów zaplanowanych w ramach rehabilitacji dziennej. W celu ustalenia nowego terminu należy kontaktować się telefonicznie w godzinach od 7.00-14.00 pod numer telefonu: 61 281 54 98.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto