Czy kolejny przewodnik turystyczny zachęci wszystkich do wybrania sięwpodróż po naszym powiecie? Czy kolejny przewodnik turystyczny zachęci wszystkich do wybrania sięwpodróż po naszym powiecie?

Czy kolejny przewodnik turystyczny zachęci wszystkich do wybrania sięwpodróż po naszym powiecie? (© Eliza Mączka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Śremskie stowarzyszenie wydało przewodnik turystyczny, którego autorem jest Zbigniew Szmidt, znawca regionu.

W Muzeum Śremskim miało miejsce kolejne spotkanie w ramach cyklu „Książka z autografem”. Tym razem jego gościem był Zbigniew Szmidt, autor książki pt. „Powiat śremski. Przewodnik turystyczny”.

– Nie byłabym sobą, gdybym przy tej okazji nie sięgnęła do archiwum – mówiła Monika Bulińska, dyrektor biura stowarzyszenia Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego, które wydało przewodnik. W tym momencie dyrektorka pokazała kilka wcześniejszych pozycji autorstwa Zbigniewa Szmidta.

– Pierwszą książkę, jaką dostałam, gdy przyszłam do pracy był ten oto przewodnik. O dziwo w tej jednej małej książce było aż 6 gmin. Przetłumaczono go na język angielski i niemiecki – podkreślała Monika Bulińska. Z kolei obecny przewodnik od samego początku to tak naprawdę marzenie nie tylko unii, ale i Zbigniewa Szmidta. Autorowi podziękowano również za jego całą dotychczasową współpracę, gdyż jako znawca regionu wielokrotnie zgodził się recenzować publikacje wydawane przez unię.

Tymczasem Zbigniew Szmidt rozpoczął spotkanie od samokrytyki, najpierw dotyczącej formy przewodnika, który jak zauważył, mógłby być mniejszy i tym samym zmieścić się w każdą kieszeń, potem tzw. „byków”.– Niektórzy już dzisiaj mi je wytknęli i słusznie – śmiał się Zbigniew Szmidt.

W trakcie spotkania za pomocą slajdów zgromadzeni w muzeum zostali zaproszeni na wycieczkę po Śremie i okolicach. Oczom wszystkich ukazało się wiele znanych miejsc, a także tych, na które zazwyczaj nie zwracamy szczególnej uwagi.

Książka również zawiera wiele zdjęć opisywanych zabytków oraz przejrzystą mapkę powiatu.– Pisanie przewodników, to jest właśnie reklama, która ma pokazać dany obiekt, miejsce, czy miejscowość w jak najlepszym świetle – kontynuował śremianin.

Czy kolejny przewodnik turystyczny zachęci okolicznych mieszkańców, jak i zwiedzających do wybrania się w podróż po naszym powiecie? Z pewnością, bo dodatkowym elementem publikacji są na przykład dane wraz z telefonem, a nawet emailem do miejsca, które turysta możenie tylko zwiedzić, ale i zatrzymać się w nim na dłużej.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!