18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

UKS Feniks Śrem z okazji 10 lat swojej działalności zorganizował turniej dla dzieci z Wielkopolski

MIP
Zawodnicy Feniksa Śrem zdobyli najwięcej medali w konkurencjach sprawnościowych. Z kolei w poomse drużynowym dominował Tiger Team Września

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się I Wielkopolski Turniej dla Dzieci o Puchar Feniksa z okazji 10-lecia działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego Taekwondo Feniks Śrem. Uczestniczyło w nim około 70 młodych zawodników z czterech wielkopolskich klubów.

W zawodach poomse drużynowego wszystkie miejsca na podium zajęły zespoły z Tiger Team Września, a gospodarze zajęli czwarte miejsce nieznacznie tracąc do trzeciej drużyny. Za to w dyscyplinach sprawnościowych to młodzi adepci taekwodo z Feniksa najczęściej stawali na podium.

W ramach zawodów odbył się także pokaz walk i umiejętności starszych zawodników związanych z Feniksem oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków z OSP Pysząca.

UKS Feniks Śrem powstał w 2002 roku i wówczas na zajęcia tam uczęszczało tylko sześcioro zawodników. Obecnie naukę taekwondo pobiera tu niemal 40 dzieci.
Tylko w ubiegłym roku zdobyli prawie 60 medali na lokalnych zawodach w Wielkopolsce oraz innych, renomowanych turniejach rangi krajowej i międzynarodowej, a czołowa reprezentantka klubu kolejny raz obroniła wicemistrzostwo Polski.