MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste otwarcie Skweru 100-lecia Warty Śrem w Parku Puchalskiego

Jakub Cybichowski
Jakub Cybichowski
Uroczyste otwarcie Skweru 100-lecia Warty Śrem w Parku Puchalskiego
Uroczyste otwarcie Skweru 100-lecia Warty Śrem w Parku Puchalskiego Jakub Cybichowski
Poniedziałkowe popołudnie stało pod znakiem inauguracji Skweru 100-lecia Warty Śrem w Miejskim Parku Ekologicznym im. Włodzimierza Puchalskiego.

Kolejny akcent obchodów jubileuszowych

13 grudnia 2021 r. pozostanie na długo w pamięci mieszkańców Śremu. Społeczność zgromadzona wokół klubu Warta po raz kolejny pokazała swój potencjał i zorganizowała uroczyste odsłonięcie pamiątkowego obelisku z okazji obchodzonego 100-lecia. Wśród licznie przybyłych uczestników wydarzenia można było zobaczyć działaczy, sponsorów, samorządowców, trenerów oraz podopiecznych Akademii Piłkarskiej Warty.

Podczas poniedziałkowej uroczystości zadbano również o lokalne środowisko naturalne i zasadzono drzewa na specjalnie wydzielonym do tego celu fragmencie parku. Wśród różnorodnych gatunków można wyróżnić m.in. brzozy, kasztany, platany, wiśnie oraz okazały dąb, którzy został posadzony na środku placu. W sumie, na terenie Miejskiego Parku Ekologicznego im. Włodzimierza Puchalskiego w Śremie, znalazło się miejsce dla 31. drzew.

Uroczystego aktu sadzenia drzew dokonali trenerzy wraz z podopiecznymi klubu, byli „Warciarze”, darczyńcy, samorządowcy oraz przedstawiciele sponsora głównego klubu - firmy Capchem Poland.

- Inicjatywa stworzenia skweru powstała z chęci upamiętnienia historii Śremskiego Klubu Sportowego. Ciekawej historii, w której zapisanych zostało wiele sukcesów, nie tylko tych indywidualnych i zespołowych, ale również i tych na arenie lokalnej i ogólnopolskiej - mówił Dominik Sworowski, prezes Warty Śrem. - Dzięki niej możemy dziś mówić o tradycjach i symbolach śremskiego sportu, które wskazują możliwości i kierunki działalności sportowej współcześnie. Dawna działalność i sukcesy klubu skłaniają nas dziś do kontynuowania wspaniałych tradycji śremskiego sportu - stwierdził D. Sworowski.

100-lat śremskiej Warty

Warta Śrem została założona 2 lutego 1921 roku. Pierwotną nazwą był Klub Sportowy Błyskawica, który zrzeszał pasjonatów kiełkującego w Polsce futbolu. Jak informują oficjalne źródła, obecnie w klubie trenuje 364. zawodników w 20. drużynach. Podopiecznymi Warty zajmuje się 22. trenerów i 6. asystentów. Największym sukcesem „Warciarzy” była gra na III szczeblu rozgrywek ligowych oraz w finale Pucharu Polski WZPN Poznań.

- Warta jest nierozerwalnie związana z naszym miastem i wiele znaczy dla jego mieszkańców. To przecież kilka całych pokoleń, które tworzyły drużyny, rozwijały się z nimi, cieszyły z sukcesów. W imieniu mieszkańców Śremu dziękuję klubowi za wszystkie lata starań. Za nasz śremski sport, który jest nie tylko kluczowym elementem zdrowego stylu życia, ale też ważnym spoiwem naszej społeczności - mówił Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Główny sponsor klubu - firma Capchem Poland, zasponsorowała zakup drzewek. Dzięki tej inicjatywie, skwer zostanie zazieleniony i w przyszłości będzie wyglądał przepięknie.

- Nie mogło nas zabraknąć podczas jednego z kulminacyjnych punktów obchodów jubileuszu klubu. Dynamika, jaka towarzyszy rozwojowi klubu, szkolenie młodzieży oraz bogata historia robią ogromne wrażenie. Z wielką radością kibicujemy Warcie i jesteśmy zaszczyceni, że możemy wspierać jej działania oraz podejmować wspólne inicjatywy, by wyzwalać czystą energię wśród lokalnej społeczności - mówiła Joanna Pawlicka, Project Site Manager w Capchem Poland.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto