Uroczyste otwarcie Skweru 100-lecia Warty Śrem w Parku Puchalskiego

Jakub Cybichowski
Jakub Cybichowski
Uroczyste otwarcie Skweru 100-lecia Warty Śrem w Parku Puchalskiego
Uroczyste otwarcie Skweru 100-lecia Warty Śrem w Parku Puchalskiego Jakub Cybichowski
Udostępnij:
Poniedziałkowe popołudnie stało pod znakiem inauguracji Skweru 100-lecia Warty Śrem w Miejskim Parku Ekologicznym im. Włodzimierza Puchalskiego.

Kolejny akcent obchodów jubileuszowych

13 grudnia 2021 r. pozostanie na długo w pamięci mieszkańców Śremu. Społeczność zgromadzona wokół klubu Warta po raz kolejny pokazała swój potencjał i zorganizowała uroczyste odsłonięcie pamiątkowego obelisku z okazji obchodzonego 100-lecia. Wśród licznie przybyłych uczestników wydarzenia można było zobaczyć działaczy, sponsorów, samorządowców, trenerów oraz podopiecznych Akademii Piłkarskiej Warty.

Podczas poniedziałkowej uroczystości zadbano również o lokalne środowisko naturalne i zasadzono drzewa na specjalnie wydzielonym do tego celu fragmencie parku. Wśród różnorodnych gatunków można wyróżnić m.in. brzozy, kasztany, platany, wiśnie oraz okazały dąb, którzy został posadzony na środku placu. W sumie, na terenie Miejskiego Parku Ekologicznego im. Włodzimierza Puchalskiego w Śremie, znalazło się miejsce dla 31. drzew.

Uroczystego aktu sadzenia drzew dokonali trenerzy wraz z podopiecznymi klubu, byli „Warciarze”, darczyńcy, samorządowcy oraz przedstawiciele sponsora głównego klubu - firmy Capchem Poland.

- Inicjatywa stworzenia skweru powstała z chęci upamiętnienia historii Śremskiego Klubu Sportowego. Ciekawej historii, w której zapisanych zostało wiele sukcesów, nie tylko tych indywidualnych i zespołowych, ale również i tych na arenie lokalnej i ogólnopolskiej - mówił Dominik Sworowski, prezes Warty Śrem. - Dzięki niej możemy dziś mówić o tradycjach i symbolach śremskiego sportu, które wskazują możliwości i kierunki działalności sportowej współcześnie. Dawna działalność i sukcesy klubu skłaniają nas dziś do kontynuowania wspaniałych tradycji śremskiego sportu - stwierdził D. Sworowski.

100-lat śremskiej Warty

Warta Śrem została założona 2 lutego 1921 roku. Pierwotną nazwą był Klub Sportowy Błyskawica, który zrzeszał pasjonatów kiełkującego w Polsce futbolu. Jak informują oficjalne źródła, obecnie w klubie trenuje 364. zawodników w 20. drużynach. Podopiecznymi Warty zajmuje się 22. trenerów i 6. asystentów. Największym sukcesem „Warciarzy” była gra na III szczeblu rozgrywek ligowych oraz w finale Pucharu Polski WZPN Poznań.

- Warta jest nierozerwalnie związana z naszym miastem i wiele znaczy dla jego mieszkańców. To przecież kilka całych pokoleń, które tworzyły drużyny, rozwijały się z nimi, cieszyły z sukcesów. W imieniu mieszkańców Śremu dziękuję klubowi za wszystkie lata starań. Za nasz śremski sport, który jest nie tylko kluczowym elementem zdrowego stylu życia, ale też ważnym spoiwem naszej społeczności - mówił Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Główny sponsor klubu - firma Capchem Poland, zasponsorowała zakup drzewek. Dzięki tej inicjatywie, skwer zostanie zazieleniony i w przyszłości będzie wyglądał przepięknie.

- Nie mogło nas zabraknąć podczas jednego z kulminacyjnych punktów obchodów jubileuszu klubu. Dynamika, jaka towarzyszy rozwojowi klubu, szkolenie młodzieży oraz bogata historia robią ogromne wrażenie. Z wielką radością kibicujemy Warcie i jesteśmy zaszczyceni, że możemy wspierać jej działania oraz podejmować wspólne inicjatywy, by wyzwalać czystą energię wśród lokalnej społeczności - mówiła Joanna Pawlicka, Project Site Manager w Capchem Poland.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie