MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W gminie Dolsk bez zmian. Romuald Nawrot pozostaje na stanowisku Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Dolsk

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Podczas styczniowej sesji Rady Miasta i Gminy Dolsk, która odbyła się w środę 26 stycznia, radni podejmowali decyzję na temat odwołania Romualda Nawrota ze stanowiska Przewodniczącego Rady MiG Dolsk. Wniosek o odwołanie został złożony w środę 15 grudnia. Podpisało się pod nim czworo dolskich radnych.

Radni w Dolsku decydowali o odwołaniu Romualda Nawrota

Pod wnioskiem o odwołanie piastującego stanowisko Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Dolsk Romualda Nawrota podpisało się czworo radnych - Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza oraz Andrzej Michałowski. Wspomniani radni swój wniosek motywują zachowaniem przewodniczącego Nawrota i jego stosunkiem do nich. Radni podkreślali również, że obecny Przewodniczący Rady nie potrafi stanąć ponad podziałami politycznymi w radzie. Uzasadnienie do uchwały na temat odwołania dotychczasowego przewodniczącego rady wraz z autopoprawkami przeczytał jeden z wnioskodawców - Jarosław Kaczmarek, radny z Mełpina.

Podczas dolskiej sesji głos przeciwny do złożonego przez czworo radnych wniosku zabrał radny Jacek Woroch.

Panie radny Kaczmarek, nie wiem, czy my uczestniczyliśmy w tych samych sesjach, czy w innych różnych. Zarzuca pan Przewodniczącemu chaotyczne prowadzenie sesji. Ja bym powiedział, że sesje prowadzone są wzorowo, a mogę tak się odezwać, ponieważ już kilka kadencji mamy za sobą. (...) Owszem zdarzają się jakieś pomyłki czy potknięcia, to jest rzeczą naturalną i to jest ludzka rzecz

- mówił radny podczas środowej sesj.

Po wypowiedziach nastąpiło formalne przygotowanie do tajnego głosowania dolskiej rady na projektem uchwały dotyczącej odwołania Przewodniczącego.

Tajne głosowanie zdecydowało

W głosowaniu nad odwołaniem Romualda Nawrota z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Dolsk udział wzięło w sumie 14 radnych. Na styczniowej sesji nieobecny był radny Filip Szczepaniak. Ostatecznie podczas głosowania oddano cztery głosy za przyjęciem uchwały mającej odwołać przewodniczącego i 10 przeciwko jej przyjęciu. Taki rozkład głosów zdecydował o odrzuceniu wniosku o odwołanie Romualda Nawrota z pełnionej w dolskiej radzie funkcji.

Po głosowaniu nad wnioskiem o odwołanie Przewodniczącego Rady nie zabrakło głosów z sali. Jedna z mieszkanek wyraziła swoje zadowolenie z takiego obrotu spraw. Głos zabrał również Romuald Nawrot, który podkreślił, że wniosek poddał pod głosowanie w najszybszym możliwym terminie, jednocześnie wstrzymując się od komentowania sprawy. Wynik głosowania według radnego mówi sam za siebie co do oceny jego pracy jako przewodniczącego.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto