Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W niedzielę OSP Włosciejewice - Ługi świętowało 60 - lecie. Zobaczcie jak było

Krzysztof Ratajczak
W niedzielne popołudnie, 30 czerwca OSP Włosciejewice - Ługi świętowało 60- lecie istnienia.

Z tej okazji na boisku sportowym we Włosciejewicach odbyły się specjalne uroczystości, które rozpoczęły się od mszy polowej, po której odbyło się wprowadzenie pocztów sztandarowych przy asyście orkiestry dętej OSP Książ Wlkp.

W dalszej części nastąpił uroczysty meldunek dowódcy OSP Włosciejewice - Ługi, wciągnięcie na maszt flagi narodowej oraz wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, po którym zebrani na boisku sportowym mieszkańcy mogli wysłuchać krótkiego streszczenia historii miejscowej OSP.

Kolejnym punktem niedzielnych uroczystości było wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla młodzieżowych zespołów pożarniczych i strażaków seniorów m.in. za lata służby i działanie na rzecz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Głos zabrali także zaproszeni goście, w tym burmistrz Książa Wielkopolskiego Teofil Marciniak, który w szczególności zwrócił uwagę na to, jak wiele osób zaangażowało się w działania na rzecz funkcjonowania miejscowego oddziału strażaków ochotników, życząc tej jednostce tylko udanych akcji i zdrowia. Strażacy od burmistrza Książa otrzymali drzewko pamięci oraz czek na 3000 złotych na doposażenie jednostki.

W trakcie trwania festynu odbył się specjalny pokaz sikawki przeprowadzony przez OSP Małachowo, podczas także którego dorośli i dzieci mogli sprawdzić się w roli obsługujących zabytkową, liczącą ponad 110 lat sikawkę i gaszących pożar. Dużo radości i zabawy sprawiła woda lejąca się z węża, która działała bardzo orzeźwiająco w to upalne popołudnie.

Po pokazie sikawki strażacy z OSP Chwałkowo przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy. Potem przyszedł czas na część muzyczną. Jako pierwszy na scenie pojawił się chór Consensus, który tym razem zmienił repertuar na "strażacki". W trakcie trwania koncertu można było usłyszeć m.in. "Bo mój chłopak jest strażakiem". Na wieczór zaplanowana została zabawa taneczna przy muzyce zespołu Amigo Band oraz losowanie nagród z losów, które można było nabyć w trakcie trwania imprezy.

Nie zabrakło także pysznego jedzenia, w tym ciasta, kiełbasy z grilla i specjalnie przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich "Anielskie Diablice" na tę okazję zupy.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto