W Śremie odbyło się Grand Prix okręgu w castingu [ZDJĘCIA]

Dominika Górna
W Śremie odbyło się Grand Prix okręgu w castingu
W Śremie odbyło się Grand Prix okręgu w castingu fot. Tomasz Walendowski
W sobotę, 1 lutego na sali sportowej Śremskiego Sportu odbyły się młodzieżowe zawody rzutowe Grand Prix Okręgu 2020 o puchar burmistrza Śremu w trójboju spinningowym. Młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach U-14 oraz U-18. Kto zwyciężył w tej niezwykłej dyscyplinie?

W sobotni poranek Śremski Sport opanowali zawodnicy, którzy mierzyli się w castingu. Casting to mało popularna dyscyplina sportowa, inaczej zwana wędkarstwem rzutowym. Niektórzy twierdzą, że Śrem można nazwać zagłębiem tej dyscypliny, bowiem młodzi zawodnicy ze Śremu regularnie wygrywają zawody w kraju i zagranicą.

Casting polega na rzucaniu lekką muszką lub ciężarkiem do tarczy. Ocenie podlega celność lub odległość wykonywanych rzutów. Jest dyscypliną, w której wykorzystuje się najważniejsze techniki wędkarskie: muchową i spinningową.

Zwycięzcą w kategorii U-14 został Michał Kwiatkowski. Drugie miejsce na podium wywalczył Oliwier Tomczak. Trzecie miejsce zdobył Oskar Ratajczak. Natomiast w kategorii U-18 pierwsze miejsce wywalczył Dawid Witczak. Drugie miejsce zdobył Szymon Walendowski, natomiast trzeci był Piotr Stępa.

Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z porad trenerów kadry okręgu Poznań oraz obejrzeli pokazy prawidłowego wykonania rzutów przez reprezentantów Polski. Podczas ceremonii zakończenia zawodów uczestnicy otrzymali wejściówki na basen, które ufundował Śremski Sport - mówi Tomasz Walendowski, propagator castingu