W Śremie: Rozpędzona Warta wysoko wygrywa sparing z KSGB Manieczki. Zobaczcie zdjęcia z meczu

Krzysztof Ratajczak
W sobotnie popołudnie, 23 marca na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią na Stadionie Miejskim w Śremie, miejscowa Warta zmierzyła się w meczu kontrolnym z zespołem KSGB Manieczki.

Od samego początku to piłkarze Warty przeważali w tym meczu, stwarzając sobie liczne okazje do zdobycia gola. Wysoki pressing, liczne podania i gra zarówno skrzydłami, jak i środkiem boiska przyniosły efekt już po kwadransie i podopieczni Marka Wilczyńskiego objęli prowadzenie.

Niespełna dziesięć minut później dobre wykonanie rzutu rożnego przez gospodarzy, dogranie główką w pole karne przez Klaka i było już 2:0. Wynik ten utrzymał się do kolejnej akcji, kiedy to Warciarze ponownie przejęli piłkę i zdobyli trzeciego gola.

Wszelkie próby rozegrania piłki przez zespół KSGB w tej części meczu były skutecznie rozbijane. W pierwszej połowie kibice obejrzeli jeszcze dwie bramki, obie autorstwa kapitana Warty Huberta Sciaka i obie strzelone z rzutów karnych.

Do przerwy rozpędzona Warta prowadziła 5:0

W drugiej części pierwszy zaatakował zespół z Manieczek, jednak potem ponownie do głosu doszli gospodarze i w 57 minucie po pięknym lobie było już 6:0. Dwie minuty później po ładnej akcji zespołowej honorowe trafienie zdobyli goście.

Kolejne dwadzieścia minut nie było już tak widowiskowe, a gra stała się bardziej wyrównana. Zespół z Manieczek zaczął stwarzać sobie szanse na zdobycie gola i jedną z nich zdołał wykorzystać w 80 minucie. Warta najczęściej grała piłkę na prawe skrzydło. KSGB w ostatniej akcji meczu mógł zdobyć jeszcze trzeciego gola, ale piłka odbiła się od słupka bramki Warty i do niej nie wpadła.

Mecz zakończył się wynikiem 6:2

Już w najbliższy weekend startuje runda wiosenna piłkarskich rozgrywek. W sobotę, 30 marca o godzinie 15.00 na własnym boisku Warta Śrem zmierzy się z zespołem Wielkopolska Komorniki. KSGB Manieczki natomiast w niedzielę 31 marca o godzinie 12.00 zagra na wyjeździe z drużyną Formaton Piast Łubowo.